Jak skrócić czas suszenia ubrań w suszarce?

Wełniane kulki mogą się wam kojarzyć z dzierganiem swetra czy szalika przez babcie. Jednak nie do końca mogą być one przydatne tylko i wyłącznie do dziergania. Wełniane kule sprawdzą się świetnie podczas suszenia ubrań w elektrycznej suszarce lub pralce z funkcją suszenia tkanin. Korzystanie z takich sprzętów może poważnie obciążyć nasz domowy budżet oraz generować ogromne rachunki za energię elektryczną.

pranie suche
pranie suche© Photogenica
pranie w domu
© Photogenica

Skrócenie czasu suszenia spowoduje, że nie tylko oszczędzimy pieniądze ale także i czas. Stosowanie wełnianych kulek zmniejszy czas suszenia z 2-3 godzin do 1,5 godziny! Jest to świetny wynik biorąc pod uwagę, że zazwyczaj pranie robimy w sobotę, kiedy mamy masę obowiązków na głowie i nikomu nie uśmiecha się spędzać kilku cennych godzin na praniu.

kulki wełniane
© Photogenica

Stosowanie chemicznych środków w czasie prania również nie jest zbyt dobre, szczególnie jeśli pierzemy ciuszki dla dzieci, których skóra jest bardzo wrażliwa. Użycie wełnianych kulek zamiast chemicznych zmiękczaczy tkanin jest dużo lepszym pomysłem. Wykorzystanie kulek jest nie tylko tańszą alternatywą ale również sprawi, że pozbędziemy się z naszego życia niepotrzebnych toksyn.

Wełniane kulki mają również magiczną moc redukowania zagnieceń na ubraniach, które wymagają prasowania. Dzięki zastosowaniu kulek możesz skrócić czas prasowania oraz temperaturę żelazka, przez co oszczędzisz mnóstwo czasu i oczywiście pieniędzy.

wełniane kulki pranie
© Photogenica

Jeśli chcesz, możesz wykorzystać kulki jako odświeżacz do prania! Wystarczy tylko zwiniętą kulkę wełnianą pokropić kilkoma kropelkami olejku eterycznego, na przykład z lawendy i cieszyć się pięknym zapachem wypranych ubrań. Wełniane kulki przed praniem najlepiej połączyć „w węża” za pomocą rajstopy lub pończochy, która zabezpieczy je przed ewentualnym rozmotaniem. Pachnące kulki możesz stosować przez około 2-3 tygodnie, po upływie zalecanego czasu ponownie pokrop kulki olejkiem eterycznym.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas