Jak usunąć nieprzyjemny zapach z lodówki? Oto kilka sprawdzonych sposobów
Przykry zapach wydobywający się z lodówki może skutecznie zniechęcić nas do gotowania i przyrządzania pysznych posiłków. Jest jednak kilka sprawdzonych sposobów, które w domowych warunkach przywrócą neutralny zapach w naszej lodówce. Jak zatem pozbyć się nieprzyjemnego zapachu?
Brzydki zapach w lodówce nie jest domeną wyłącznie tych, którzy ze sprzątaniem nie są za pan brat. Nieprzyjemna woń może wydobywać się przy otwieraniu lodówki również za sprawą produktów, które z natury mają specyficzną woń np. wędzonych ryb, serów pleśniowych czy mięs. Sytuacja, w której otwieramy lodówkę i zaskakuje nas nieprzyjemny zapach, może skutecznie odstraszyć nas do przyrządzania smakowitych posiłków. Jak zatem poradzić sobie z przykrym zapachem w lodówce? Domowe sposoby jak zwykle przybywają nam na ratunek.
Regularne mycie octem
Zacznijmy od podstaw. Nie można się dziwić, że z naszej lodówki wydobywa się przykry zapach, jeśli regularnie jej nie czyścimy. Nawet drobne, rozkładające się resztki mogą skutecznie popsuć zapach lodówki. Niezbędne jest zatem regularne mycie lodówki, przynajmniej raz w miesiącu. W tym celu warto opróżnić całą lodówkę, wyjąć z niej półki i dokładnie umyć jej wnętrze ściereczką nasączoną octem. Półeczki można wyczyścić płynem do mycia naczyń pod ciepłą wodą lub również ściereczką z octem.
Kawa dobra na wszystko?
Okazuje się, że kawa nie tylko postawi nas z rana na nogi, lecz także przywróci neutralny zapach w lodówce. Kiedy mamy pewność, że lodówka jest już czysta, ale trzymamy w niej produkty o intensywnym zapachu, z pomocą przychodzą fusy po kawie. Należy je osuszyć na spodku, a następnie umieścić na półeczce w lodówce, najlepiej przykrywając gazą, by przy wyciąganiu produktów kawa się nie rozsypała.
Soda oczyszczona, czyli kuchenny niezbędnik
Soda oczyszczona jest honorowym pomocnikiem każdej pani i pana domu ze względu na ilość zastosowań przy codziennym sprzątaniu. Okazuje się, że jest pomocna również w przypadku przykrego zapachu, który wydobywa się z lodówki, jest bowiem świetnym pochłaniaczem zapachów. Jeśli chcemy pozbyć się nieprzyjemnej woni, wystarczy wysypać łyżkę sody na spodek i umieścić go na noc w lodówce. Po tym zabiegu problem powinien zniknąć.
Żwirek dla kota w lodówce
Choć jest to nieco szokujący sposób na przywrócenie neutralnego zapachu w lodówce, niewątpliwie ma on swoje uzasadnienie. Żwirek dla kota jest doskonałym pochłaniaczem przykrych zapachów oraz wilgoci. Pochłonie on nawet najbardziej intensywne i brzydkie zapachy. Należy jednak pamiętać, że w przypadku umieszczania go w lodówce trzeba wybrać ten bezzapachowy, w przeciwnym razie skutek może okazać się odwrotny od oczekiwanego. Żwirek dla kota można trzymać w lodówce 2-3 dni, najlepiej w małej miseczce.
Przeczytaj również:
Zobacz również: