Reklama

Reklama

Jak wyczyścić buty z soli? Oto kilka sposobów!

W okresie zimowym chodniki są posypywane solą, która niekorzystnie wpływa na nasze buty. Osadza się na nich i tworzy nieestetyczne plamy. Jak się ich pozbyć?

Jak usunąć plamy z soli?

Okres zimowy nie jest łaskawy dla naszego obuwia. Wysypywana na chodniki sól przyczynia się do powstawania nieestetycznych plam. Warto pamiętać, że takie zabrudzenia najlepiej usuwać od razu.

Przełożenie czyszczenia butów na później może skutkować tym, że usunięcie plam będzie znacznie trudniejsze, a w najgorszym przypadku sól uszkodzi obuwie. Poza domem przydadzą się do tego wilgotne chusteczki, które można kupić niemal w każdym sklepie. 

Plam z soli można się pozbyć za pomocą płynu do naczyń. Wystarczy dodać kilka kropel do miseczki z wodą i wymieszać. W taki sposób powstanie łagodny środek czyszczący. Wacik kosmetyczny lub ściereczkę należy namoczyć w roztworze i przetrzeć plamy. Jeśli zabrudzenie nie zniknie za pierwszym razem, warto powtórzyć tę czynność. 

Reklama

Z silniejszymi plamami poradzi sobie ocet. Wystarczy do szklanki wody dodać jedną łyżkę octu i dokładnie wymieszać. W tak przygotowanym roztworze należy zamoczyć ściereczkę i delikatnie pocierać nią zabrudzone miejsca. Ocet można zastąpić wodą utlenioną. Efekt będzie równie zadowalający. 

Z plamami z soli skutecznie poradzi sobie kromka chleba. Wystarczy dokładnie przykładać ją do zamszowych butów. Powinna od razu pochłaniać sól. 

Skórzane obuwie warto natłuszczać kremami lub wazeliną. Dzięki temu obuwie będzie zabezpieczone przed wnikaniem soli do środka materiału.


Czytaj więcej:

Magiczny sposób na nadanie blasku twoim butom

Co zrobić, by ubrania nie traciły koloru?

Zobacz także:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: usuwanie plam z soli

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy