Reklama

Kupisz w aptece za kilka złotych. Działają jak opatrunek na suchą skórę dłoni

Jesień to czas niskich temperatur, wiatru i deszczu. Te czynniki niekorzystnie wpływają na naszą skórę, także tę na dłoniach. Bywa ona spierzchnięta, popękana i zaczerwieniona. Są jednak niedrogie maści z apteki, które z tym problemem pomogą uporać się w kilka chwil.

Skóra wystawiona na działanie czynników zewnętrznych

Jesienią, gdy nie zawsze jeszcze pamiętamy o zakładaniu rękawiczek, nierzadko zdarza się, że wychodzimy z domu i czujemy na naszej skórze wiatr, zimno i deszcz. 

 Dłonie są wyjątkowo narażone na odbieranie tych czynników zewnętrznych. Często trzymamy chociażby zakupy w dłoniach, czy rozmawiamy przez telefon i nie możemy chronić dłoni w kieszeniach. 

Wtedy bardzo szybko skóra staje się sucha, pękająca i zaczerwieniona. Pojawia się też swędzenie oraz pieczenie. Aby szybko pozbyć się dyskomfortu, wystarczy zdecydować się na którąś z niedrogich, aptecznych maści, które działają lepiej niż niejeden drogeryjny krem do rąk. 

Na które produkty warto zwrócić uwagę i jakim składem kierować się przy wyborze? 

Maść z witaminą A. Niezawodny hit od lat

Maść z witaminą A to produkt, który dostaniemy niemal w każdej aptece w granicach od 4 do 7 złotych w zależności od pojemności produktu. Witamina A jest jedną z podstawowych, niezbędnych do funkcjonowania człowiekowi witamin i wpływa na wiele procesów w naszym organizmie. 

Reklama

Witamina A wpływa na:

  • system immunologiczny 
  • wpływa na wzrok 
  • bierze udział w procesie produkcji czerwonych krwinek
  • wpływa na dobry stan skóry, włosów i paznokci

Jak widać, to ostatnie jest powodem do stosowania witaminy A z zewnątrz i dostarczania jej organizmowi od środka z pożywieniem lub suplementami. Stosując maść z witaminą A nawilżamy i regenerujemy spierzchniętą skórę dłoni. Taki kompres z maści z witaminą A warto jest nałożyć na dłonie, kładąc się spać, by pozwolić produktowi działać regenerująco przez całą noc. 

Lanolina lub wazelina. Nałóż, aby zatrzymać wiatr i zimno

Lanolina i wazelina to preparaty niezwykle tłuste, które po nałożeniu niczym leczniczy plaster zabezpieczają pęknięcia i działają ochronnie. 

Lanolina jest naturalnym woskiem wytwarzanym przez skórę owiec i innaczej zwana jest tłuszczopotem. Substancja ta ma za zadanie chronić skórę tych zwierząt, zabezpieczając przez wszelkimi czynnikami zewnętrznymi i jej zadaniem jest utrzymywać wełnę w doskonałej kondycji. 

Wazelina zaś  jest produktem ubocznym procesu destylacji ropy naftowej i jest mieszanką olejów i wosków. Zastosowanie Lanoliny i wazeliny sprawi, że skóra stanie się bardziej miękka, a wysuszone uszkodzenia, szybciej się zagoją.

Wazelinę kupimy w aptece już od 4 złotych, zaś lanolinę od ok. 10 złotych. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: dłonie | wazelina | witamina a
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy