Reklama

Leczy rany i wygładzi cerę. Zapomnij o zmarszczkach czy trądziku

Leczy uporczywe rany i pomaga zwalczyć trądzik. Jego dodatek sprawia, że kosmetyki mają właściwości antywirusowe i antybakteryjne. Kiedy i dlaczego warto stosować srebro koloidalne? Sprawdź, czy opłaca się włączyć kosmetyki z jego dodatkiem do codziennej pielęgnacji.

Srebro koloidalne to niejednorodna mieszanina, które składniki można zobaczyć jedynie pod mikroskopem. W cieczy zawieszone są drobne cząsteczki srebra, które mogą pomóc nam w walce z wirusami oraz bakteriami.

Kiedy używać srebra koloidalnego?

Srebro koloidalne słynie ze swoich właściwości:

  • przeciwbakteryjnych
  • przeciwgrzybiczych
  • antywirusowych

Obecnie używa się głównie na zewnątrz. Nałożenie go na skórę lub błony śluzowe może przynieść nam wiele korzyści.

Srebro koloidalne używane jest także w okulistyce. Stosuje się je do leczenia bakteryjnego zapalenia spojówek. W dermatologii słynie ze swojego leczniczego wpływu na oparzenia oraz inne trudno gojące się rany. Często jest także wykorzystywany do leczenia trądziku, łuszczycy oraz egzemy.  Srebrem koloidalnym można także przemywać świeżo wykonany piercing. Polecane jest także jako środek wspomagający regenerację po zabiegach kosmetycznych i laserowych, takich jak dermabrazja, depilacja.

Reklama

Jak działa srebro koloidalne na twarz?

Silnie regenerujące działanie srebra koloidalnego sprawiło, że obecnie można spotkać jego dodatek w wielu kosmetykach codziennego użytku. Jeśli nie mamy uczulenia na srebro, balsamy, kremy oraz wcierki są bezpieczne w regularnym stosowaniu i mogą wzbogacić naszą codzienną pielęgnację.

Srebro koloidalne pomoże w przeciwdziałaniu starzenia się skóry. Sprzyja odbudowie warstwy ochronnej naskórka, poprawia procesy przemiany materii na poziomie komórkowym oraz wzmacnia komórki. Regularne użycie kosmetyków z jego dodatkiem może polepszyć naszą odporność na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, jak promieniowanie UV, mróz czy wiatr.

Srebro koloidalne na włosy?

Srebro koloidalne nie ma bezpośredniego działania na pasma włosow. Możemy za to, za jego pomocą złagodzić stany zapalne skóry głowy. W przypadku problemów z łupieżem stosowanie srebra może złagodzić swędzenie skóry oraz zmniejszyć dokuczliwość pozostałych objawów. Za jego pomocą nawilżymy także skórę głowy, jednocześnie nie powodując jej nadmiernego przetłuszczenia. Niektórzy stosują srebro, aby spowolnić proces łysienia. Nie przeprowadzono jednak na ten temat rzetelnych badań naukowych.

Srebro koloidalne na trądzik

Srebro koloidalne jest także środkiem, który polecany jest w leczeniu trądziku. Przez antybakteryjne, antywirusowe i sebostatyczne właściwości pomaga dbać o cerę problematyczną i minimalizuje przyszłe negatywne skutki, które mogą być z nią powiązane.

Regularne używanie srebra koloidalnego lub kosmetyków z jego zawartością może pomóc w zaleczeniu stanów zapalnych wynikających z trądziku. Takie specyfiki ograniczają rozwój drobnoustrojów, które odpowiadają za tworzenie się zmian trądzikowych. Regulują produkcję łoju, co skutkuje ograniczeniem jego produkcji i zmniejszeniem błyszczenia się skóry. Srebro koloidalne jednocześnie nie wysusza skóry i wspiera utrzymanie jej prawidłowego nawilżenia. Dodatkowo pozwala skórze na szybszą regenerację i zmniejsza ryzyko powstawania blizn potrądzikowych.

Specjaliści polecają stosować srebro koloidalne w postaci wodnego roztworu na problematyczne miejsca. Zaleca się, aby preparat zawierał przynajmniej 100 ppm srebra koloidalnego. Wystarczy przynajmniej 2 razy dziennie spryskiwać za pomocą atomizera lub przemywać wacikiem skórę specyfikiem. W przypadku poważnych stanów zapalnych można stosować okłady z roztworu.

Czy srebro koloidalne jest bezpieczne?

Kosmetyki z dodatkiem srebra koloidalnego nie powodują uczulenia, ani innych objawów alergii. Nawet osoby o bardzo wrażliwej skórze nie powinny mieć problemu ze stosowaniem preparatu. Przez to, że nie przesusza skóry, ani jej nie podrażnia, bardzo rzadko można spotkać się z negatywnymi skutkami działania preparatu. Uważać powinny jedynie osoby, które mają stwierdzoną alergię na srebro.

Srebro koloidalne najlepsze skutki przynosi, kiedy stosujemy je na zewnątrz. Można je przyjmować także jako suplement diety. Należy wtedy pamiętać o tym, że nie ma do tego żadnej medycznej podstawy, która udowodniłaby jego pozytywny wpływ na organizm od wewnątrz. Warto uważać i porozmawiać z lekarzem przed rozpoczęciem takiej kuracji.

Zobacz także:

Zdrowsza od mąki. Obniża cholesterol i cukier, wzmacnia kości, nie ma glutenu

Trzy tanie maści, które zawsze warto mieć przy sobie. Ratunek na urazy i zakażenia

Kilka kropel dziennie pomoże odtruć organizm i zbić cholesterol. Stosuj też na skórę

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy