Magnolia obsypie się dużymi kwiatami. Rozsyp kilka garści pod krzewem
Magnolie to wyjątkowe rośliny uznawane za jeden z symboli wiosny. Wszystko przez efektowne kwiaty, które wyróżniają się elegancją, a ich symbolika odnosi się zarówno do piękna, jak i wytrwałości oraz szlachetności. Chcesz, by rośliny w twoim ogrodzie prezentowały się jeszcze lepiej? Domowy nawóz do magnolii wzmocni je i pobudzi do kwitnienia. Stosowanie możesz zacząć już teraz.

Spis treści:
Kiedy kwitnie magnolia?
Wiele zależy od warunków pogodowych. Można jednak założyć, że im cieplejsza wiosna, tym kwiaty pojawią się szybciej. W pierwszej kolejności pięknymi płatkami obsypują się popularne magnolie gwiaździste, wierzbolistne oraz japońskie. W przypadku tych gatunków pierwsze na pędach pojawiają się kwiaty, dopiero później liście. To świetna wiadomość dla wszystkich ogrodników, którzy przez przeciągającą się zimą nie mogą doczekać się widoku swojej działki w rozkwicie.
Ogólnie rzecz ujmując, przyjmuje się, że magnolie zwykle zaczynają kwitnąć w kwietniu, czasem pod koniec marca. Ten barwny spektakl trwa do połowy maja. W zależności od odmiany rozmiar kwiatów waha się o 7,5 cm do 30 cm średnicy. Kolory, na jakie możemy liczyć, to biel, żółć, róż, czerwień, purpura i fiolet.

Z nawożeniem magnolii nie zwlekaj
Rośliny potrzebują ogrodniczego wsparcia. Magnolie zaleca się nawozić od marca do połowy lipca. Nawet po zakończeniu kwitnienia zdobią ogród dekoracyjnymi, ciemnozielonymi liśćmi, więc to kolejny powód, aby zadbać o ich dobrą kondycję oraz o to, aby nie zabrakło im składników odżywczych.
Wybierając nawóz dla magnolii, trzeba wziąć pod uwagę jej wymagania. Gleba powinna być żyzna, przepuszczalna i o kwaśnym odczynie — pH w zakresie 5,0-6,0. Mając tę wiedzę, możesz zdecydować się na wsparcie krzewu naturalnym specyfikiem.
Zastosuj domowy nawóz do magnolii. Odwdzięczy się obfitym kwitnieniem
Fusy z kawy to popularny, naturalny nawóz, który zyskał uznanie wśród miłośników roślin — zarówno ogrodowych, jak i doniczkowych. Stanowią źródło azotu i cennych mikroelementów, zwłaszcza potasu i fosforu, a w mniejszych ilościach magnezu. Składniki te wspomagają wzrost i kwitnienie magnolii. Dlaczego jeszcze warto je stosować?
Resztki po kawie poprawiają strukturę gleby, zwiększając jej zdolność do zatrzymywania wilgoci i chroniąc w ten sposób okazy ogrodowe przed wysychaniem. Organiczne składniki zawarte w fusach sprzyjają także rozwojowi korzystnych mikroorganizmów, co wpływa na ogólną kondycję podłoża.
Ich stosowanie jest niezwykle proste. Wystarczy rozsypać porcję fusów u podstawy magnolii, a następnie ostrożnie wymieszać je z wierzchnią warstwą gleby. Przydatne okażą się grabki. Na koniec warto umiarkowanie podlać krzew. Stosuj raz w miesiącu, by cieszyć się widokiem dorodnej magnolii przez cały sezon.