Reklama

Mąka ziemniaczana nada rzęsom objętości

Kobiety od dawien dawna znały tricki, które miały pomóc im podkreślić swoją urodę. Miały w zanadrzu dziesiątki sposobów na pogrubienie włosów, ale też, jak się okazuje, zwiększenie objętości rzęs.

Naturalnym kosmetykiem okazuje się być mąka ziemniaczana inaczej nazywana skrobią ziemniaczaną. Ma neutralny zapach i jest pozbawiona tłuszczów, dzięki czemu nie zostawi na skórze - a szczególnie włosach - niechcianej powłoki.

Okazuje się, że mąka ziemniaczana działa na włosy w ten sam sposób, co suchy szampon, tylko nieco trudniej się ją aplikuje niż z kosmetyk w aerozolu. Wystarczy wetrzeć skrobię w skórę głowy, odczekać i przeczesać fryzurę, która za sprawą proszku stanie się bardziej puszysta. 

Rzęsy niczym wachlarze

Niektóre panie stosują ten sam zabieg na rzęsach. Maczają pędzel w mące ziemniaczanej i delikatnie obsypują białym pyłkiem rzęsy. Następnie powoli tuszują je. Efekt jest naprawdę spektakularny.

Reklama

Trzeba jednak wiedzieć, że jeżeli po przeczesaniu włosków wkładamy spiralę z powrotem do opakowania, by nabrać więcej tuszu, resztki proszku, chcąc nie chcą, zostaną w kosmetyku. Nie wiadomo, jak to wpłynie na produkt - czy wcześniej nie straci daty ważności, albo - co gorsze - nie wywoła na spojówkach reakcji alergicznej.

Przeczytaj też:

Tworzył polską seksuologię. Wybitny specjalista czy kontrowersyjny lekarz?

Mizofonia: Kiedy dźwięki doprowadzają do furii 

Cyfrowy narkotyk: 73 proc. z nas nie wyobraża sobie dnia bez ekranu

* * *

Zobacz więcej:

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy