Mama Chemik radzi, co robić z kłopotliwym odpadem. Oto sposób na stary olej

Sylwia Panek, czyli Mama Chemik od lat pokazuje Polkom i Polakom, jak domowymi sposobami wysprzątać mieszkanie na błysk. Uczy również segregować i utylizować śmieci. Tym razem postanowiła odpowiedzieć na pytania użytkowników dotyczące tego, jak nie dopuścić do awarii kanalizacji. Zaznaczyła, że gospodynie domowe często popełniają karygodny błąd. Jaki?

Co zrobić ze starym olejem po smażeniu? Mama Chemik śpieszy z dobrą radą!
Co zrobić ze starym olejem po smażeniu? Mama Chemik śpieszy z dobrą radą! Paweł WodzyńskiEast News

Mama Chemik mówi o sobie: "ambasadorka  sody oczyszczonej i octu". Od lat za pośrednictwem  Instagrama uczy Polaków i Polki dbania o czystość w domu. Najchętniej wykorzystuje do tego właśnie produkty naturalne.

Sylwię Panek na Instagramie obserwuje prawie 80 tys.  użytkowników. Gospodynie domowe chętnie korzystają z jej rad. Obserwatorki wysyłają do swojej ulubienicy masę pytań o to, jak rozwiązać uciążliwe "domowe" problemy.

Jak nie doprowadzić do awarii kanalizacji? Mama Chemik śpieszy z dobrą radą!

W najnowszym poście influencerka i edukatorka  przyznała, że obserwatorki coraz częściej pytają ją o to, jak udrożnić odpływ. Mama Chemik w odpowiedzi zwróciła uwagę na bardzo ważną kwestię. "Czy wiecie, że tu bardzo ważne jest zapobieganie?" - zaznaczyła na wstępie wpisu.

W większości przypadków do zapchania rur dochodzi przez to, że wrzucamy tam nieodpowiednie rzeczy. Sedes, zlew czy umywalka to nie kosz na śmieci! Jednak wiele osób o tym zapomina
podkreśliła.

W dalszej części wpisu Sylwia Panek wytłumaczyła, czego pod żadnym pozorem nie należy wlewać do zlewu, jeśli nie chcemy doprowadzić do awarii kanalizacji. "W wielu domach do zlewu trafia olej po smażeniu oraz różne tłuszcze z puszek rybnych, marynat czy sosów" - zaznaczyła. I dodała: "to błąd!".

Mama Chemik opublikowała grafikę, na której przedstawiła, jak  należy postępować ze zużytym  olejem. "Sprawdź, czy w twojej okolicy znajdują się kosze do segregacji zużytych olei jadalnych" - zaapelowała. "Jeśli macie w swojej okolicy takie kosze możecie wrzucić do nich oleje zlane do plastikowych butelek PET" - zaznaczyła. "Do segregacji nadają się nie tylko tłuszcze po smażeniu, ale też te z konserw rybnych marynat, sałatek oraz przetworów" - podkreśliła.

"Mega przydatny post". Fanki dziękuję mamie chemik

Post mamy Chemik  bardzo spodobał się internautkom. Pod wpisem pojawiło się wiele pozytywnych komentarzy. Panie dziękowały swojej ulubienicy za przydatne wskazówki.

Super cenne informacje!
Cenna wskazówka, bo nie wiedziałam co zrobić z tego typu odpadami. Dzięki!
O ranyyy nie wiedziałam...mega przydatny post!
„Zdrowie na widelcu”: Wędzone ryby mają więcej zalet niż wadPolsat Cafe
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas