Maseczka z cukinii - hit naturalnej pielęgnacji
Maseczka z cukinii idealnie sprawdzi się w przypadku cery zmęczonej, przesuszonej z widocznymi efektami starzenia. W domowych warunkach można ja przygotować dokładnie w kilka minut, a składniki kosztują grosze. Jak działa maseczka z cukinii? Jak ją zrobić i stosować?
Cukinia jest warzywem zawierającym mnóstwo witamin (C, K, PP i B1) i mikroelementów (potas, magnez, żelazo). Do tego cukinia nie kumuluje w sobie metali ciężkich i azotanów. Jej właściwości sprawiają, że jest ceniona nie tylko w kuchni, ale i w kosmetyce.
Maseczka z cukinii - dlaczego warto ją stosować?
Późne lato i jesień to czas, kiedy świeżej cukinii zebranej prosto z pól jest w sklepach pod dostatkiem. To wartościowe warzywo jest też wówczas w wyjątkowo niskiej cenie. Warto zatem korzystać z jego dobrodziejstw jak najczęściej.
Domowa maseczka z cukinii składa się tylko z trzech składników, które są łatwo dostępne i znajdziemy je niemal w każdej kuchni. Przygotowanie jest niezwykle łatwe i zajmie kilka minut. Przy regularnym stosowaniu (dwa razy w tygodniu) możemy uzyskać spektakularne efekty.
Maseczka z cukinii - jak działa na skórę?
Domowa maseczka z cukinii daje efekt natychmiastowego odświeżenia i rozświetlenia. Przy regularnym stosowaniu wygładza i nawilża skórę, poprawia jej koloryt i napięcie, spłyca drobne zmarszczki. Poprawia też równowagę hydrolipidową.
Domowa maseczka z cukinii - jak ją zrobić
3-4 łyżki miąższu cukinii startego na tarce o drobnych oczkach połącz z łyżką jogurtu naturalnego i łyżeczką oliwy (można też użyć oleju ze słodkich migdałów). Składniki dokładnie wymieszaj. Maseczkę można wzbogacić odrobiną soku z cytryny lub miodu, (jeżeli nie będzie stosowana do cery naczynkowej).
Czytaj też: Czy sąsiad może zażądać przycięcia tui
Domowa maseczka z cukinii - stosowanie
Maseczkę nakładamy na oczyszczoną skórę twarzy szyi i dekoltu. Po 20 minutach zmywamy lenia wodą.
Maseczkę najlepiej jest stosować regularnie dwa razy w tygodniu.