Reklama

Najczęstsze błędy przy pielęgnacji roślin doniczkowych

Kwiaty doniczkowe są ozdobą każdego mieszkania. Niestety, większość z nas popełnia podstawowe wręcz błędy przy pielęgnacji, co odbija się na ich kondycji. Jak ich uniknąć i cieszyć się pięknymi roślinami?

Błędem, jaki zdarza nam się popełniać zaraz na samym początku, jest niewłaściwy dobór kwiatów do pomieszczenia, w którym będą się znajdować.

- Biorąc pod uwagę nasz klimat, chociaż ocieplający się, to w naszych mieszkaniach grzeje się naprawdę mocno - powiedziała Maja Popielarska.

- Tym samym jest w nich bardzo ciepło i sucho, a wiele roślin domowych pochodzi ze stref klimatycznych, w których wilgotność powietrza wynosi ok. 80 proc. Na szczęście możemy znaleźć rośliny również do suchych pomieszczeń - dodała.

Reklama

Kiedy przynosimy do domu nową roślinę, to skupiamy się na doniczce. Chcemy, żeby była ładna i efektowna, ale nie zawsze wychodzi to na dobre naszym kwiatom.

Częstym błędem jest przesadzanie roślin do osłonki, która nie ma żadnych otworów. Również wsadzenie do osłonki kwiatka w doniczce może mieć na niego niekorzystny wpływ. Dzieje się tak, gdy nie ma przerwy między ścianką doniczki a osłonką. Pamiętajmy, zatem o zachowaniu odstępu między ściankami, aby zapewnić korzeniom dostęp powietrza. W przeciwnym wypadku korzenie mogą zacząć gnić.

Wiele popełnianych błędów dotyczy niewłaściwego podlewania. Najczęściej podlewamy je zbyt intensywnie, a przecież każda roślina ma inne potrzeby w tym zakresie. Np. paprocie lubią wilgotne podłoże i zraszanie. Rośliny kwitnące bardzo źle reagują na spryskiwanie wodą, dlatego należy tego unikać.

Jakie jeszcze błędy popełniamy? W studiu "Dzień Dobry TVN" Maja Popielarska doradziła miłośnikom kwiatów, jak powinni prawidłowo dbać o swoje rośliny. Obejrzyj poniższy materiał.

x-news/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe kwiaty | kwiaty doniczkowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy