Reklama

Reklama

Nie każdy wie o tym sprytnym triku z kaloryferem. Zastosuj jak najszybciej!

Czyszczenie kaloryfera to jedna z tych czynności, o której najczęściej zapominamy lub po prostu nie chcemy pamiętać. Często ograniczamy się jedynie do powierzchownego przetarcia kurzu. Tymczasem wraz z rozpoczęciem sezonu grzewczego warto dokładnie wyczyścić kaloryfery w naszych domach. Ten sprawdzony trik da zaskakujące efekty.

Dlaczego czyszczenie grzejników jest ważne?

Wielu z nas zapomina o systematycznym czyszczeniu kaloryfera. Tymczasem może to być zdecydowanie prostsze, niż nam się wydaje.

Dokładne umycie grzejnika powinno być podstaną naszych działań. W środku kaloryfera gromadzą się bowiem ogromne ilości kurzu, które po pewnym czasie mogą wywołać nieprzyjemne dolegliwości alergiczne.

Zobacz również: Spryskaj firanki lakierem do włosów. Efekt jest zachwycający

Jak wyczyścić kaloryfer domowym sposobem?

Grzejniki powinniśmy dokładnie wyczyścić przynajmniej dwa razy w roku - na rozpoczęcie oraz zakończenie sezonu grzewczego.

Reklama

Dzięki takiemu zabiegowi w pomieszczeniu przez kilka dni od uruchomienia centralnego ogrzewania nie będzie unosił się nieprzyjemny zapach palonego brudu. Co więcej, unikniemy rozprzestrzeniania się kurzu po całym domu.

Zobacz również: Nasze babcie myły tym okna bez używania detergentów. Lśniły bez smug!

Dodaj do wody i przelej przez kaloryfer. Efekt cię zaskoczy

Istnieje banalny sposób, dzięki któremu w mig wyczyścimy każdy kaloryfer w domu. Wystarczy wymieszać proszek do prania z wodą. Pod grzejnikiem należy umieścić miskę, a następnie przelać przygotowany płyn przez kaloryfer.

W ten sposób w mig wypłuczemy wszelkie zanieczyszczenia oraz kurz.

Zobacz również: Wlej pół szklanki do miednicy. Pożółkłe firanki będą jak nowe

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: czyszczenie kaloryfera | proszek do prania

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy