Niedziela handlowa. Czy 12 grudnia sklepy będą otwarte?

W przygotowania do świąt wpisują się również zakupy. Nic więc dziwnego, że w grudniu więcej czasu niż zwykle spędzamy w sklepach. Pewnym ułatwieniem w bożonarodzeniowej logistyce są niedziele handlowe, które w tym roku wypadają 12 i 19 grudnia. Sprawdź, w jakich sklepach możesz wtedy zrobić zakupy.

12 grudnia 2021 jest niedzielą handlową
12 grudnia 2021 jest niedzielą handlową123RF/PICSEL

Jak wynika z badań, przeprowadzonych przez Deloitte, w tym roku przeciętna polska rodzina na organizację świąt Bożego Narodzenia planuje wydać ponad 2100 złotych. W kwocie tej mieszczą się nie tylko zakupy produktów spożywczych, ale również upominki dla bliskich i wydatki związane ze świątecznymi podróżami. Co ciekawe, połowę zakupów planujemy poczynić online - to rozwiązanie nie tylko wygodne, ale również, biorąc pod uwagę pandemię koronawirusa, bezpieczne.

Niedziela handlowa 12 grudnia 2021. Jakie sklepy będą otwarte?

Po drugą połowę produktów trzeba będzie jednak udać się do sklepów stacjonarnych. W tym roku, będzie można zrobić to również w wybrane niedziele. Niedzielami handlowymi w 2021 roku są 12 i 19 grudnia.

W te dni otwarte będą zarówno markety, jak i sklepy w galeriach handlowych. Czynne będzie też wiele sklepów budowalnych, meblowych i tych, oferujących artykuły wyposażenia wnętrz (informację tę, warto jednak każdorazowo sprawdzić na stronie internetowej konkretnej placówki).

Z zakupami nie należy jednak czekać na ostatnią chwilę. Zgodnie z ustawą w wigilię sklepy powinny być czynne nie dłużej niż do godziny 14.

Niedziela handlowa 12 grudnia 2021. O czym warto pamiętać?

Wybierając się na zakupy w niedzielę handlową 12 grudnia należy pamiętać o reżimie sanitarnym. Maseczka, zakrywająca usta i nos to obowiązek każdego klienta. Należy również pamiętać o dezynfekcji rąk oraz zachowaniu dystansu. W sklepach obowiązuje też limit osób - 1 os./15 metrów kwadratowych.

„Ewa gotuje”: Grzyby w cieście naleśnikowymPolsat
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas