Reklama

Nieprzyjemny zapach z butów? Pomóc może kawa

Nieprzyjemny zapach wydobywający się z butów to wstydliwy problem, z którym walczy wiele osób. Aby obuwie było pachnące, należy odpowiednio je pielęgnować. Niezwykle ważne jest oczywiście zachowanie higieny. Jak dbać o buty, aby nie wydobywał się z nich przykry zapach? Okazuje się, że pomocna może być kawa.

Nieprzyjemny zapach wydobywający się z butów to problem, który dotyka wiele osób. Zwykle nasila się jesienią i zimą, ponieważ wtedy częściej nosimy buty okrywające całą powierzchnię stopy. Jeśli przykry zapach, mimo odpowiedniej higieny, utrzymuje się przez dłuższy czas,  warto skonsultować dolegliwość z lekarzem, który pomoże wykluczyć zdrowotne podłoże problemu.

Przykry zapach wydobywający się z butów  może mieć wiele przyczyn. Niezwykle ważna  - szczególnie w miesiącach zimowych i jesiennych - jest prawidłowa pielęgnacja obuwia. Z butów słabej jakości częściej wydobywa się nieprzyjemna  woń. Podczas zakupu obuwia warto więc zwrócić uwagę,  z czego wykonana jest wkładka wewnętrzna.

Reklama

Jak usunąć nieprzyjemny zapach z butów?

Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które pomagają usunąć brzydki zapach z butów. Przed zakupem chemicznych środków, warto jednak wypróbować domowe sposoby. Najbardziej powszechną metodą walki z przykrym zapachem jest wsypanie do nich sody oczyszczonej - niekwestionowanej królowej domowych porządków. Okazuje się jednak, że równie skuteczna i prosta w użyciu może być mielona kawa.

Wsyp kawę do butów. Usuniesz brzydki zapach

Kawa mielona to ogólnodostępny produkt, który większość Polaków ma  w swojej kuchni. Okazuje się, że świetnie sprawdza się także przy eliminowaniu nieprzyjemnego zapachu wydobywającego się z butów. Po wypiciu kawy nie wyrzucaj fusów. Zostaw je w ciepłym miejscu w celu wysuszenia. Następnie umieść je w butach, których zapach ci nie  podpowiada. Kawa w butach pozostawiona na kilka godzin sprawi, że przykry zapach zniknie. Pamiętaj,  by przed ponownym włożeniem butów, dokładnie je wytrzepać.  

W jaki sposób kawa usuwa przykry zapach z butów?

Fusy skutecznie pochłaniają wilgoć, która często jest przyczyną  przykrego zapachu. Ponadto kawa ma przyjemny zapach, który szybko przenosi się na buty. Takie wykorzystanie fusów to doskonały przykład na działanie zero waste.

***

Przeczytaj również:


Hanna Śleszyńska: Aktora i sportowca łączy umiejętność znoszenia porażek

Sharon Stone wypowiedziała się o sytuacji osób LGBT+ w Polsce. Nie przebierała w słowach

Andrzej Piaseczny przeprasza Martynę Wojciechowską! "Ale się narobiło znowu..."

Zobacz również:

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy