Nieprzyjemny zapach z butów? Pomóc może kawa

Nieprzyjemny zapach wydobywający się z butów to wstydliwy problem, z którym walczy wiele osób. Aby obuwie było pachnące, należy odpowiednio je pielęgnować. Niezwykle ważne jest oczywiście zachowanie higieny. Jak dbać o buty, aby nie wydobywał się z nich przykry zapach? Okazuje się, że pomocna może być kawa.

Niezwykle ważna  - szczególnie w miesiącach zimowych i jesiennych – jest prawidłowa pielęgnacja obuwia
Niezwykle ważna - szczególnie w miesiącach zimowych i jesiennych – jest prawidłowa pielęgnacja obuwia123RF/PICSEL

Nieprzyjemny zapach wydobywający się z butów to problem, który dotyka wiele osób. Zwykle nasila się jesienią i zimą, ponieważ wtedy częściej nosimy buty okrywające całą powierzchnię stopy. Jeśli przykry zapach, mimo odpowiedniej higieny, utrzymuje się przez dłuższy czas,  warto skonsultować dolegliwość z lekarzem, który pomoże wykluczyć zdrowotne podłoże problemu.

Przykry zapach wydobywający się z butów  może mieć wiele przyczyn. Niezwykle ważna  - szczególnie w miesiącach zimowych i jesiennych - jest prawidłowa pielęgnacja obuwia. Z butów słabej jakości częściej wydobywa się nieprzyjemna  woń. Podczas zakupu obuwia warto więc zwrócić uwagę,  z czego wykonana jest wkładka wewnętrzna.

Jak usunąć nieprzyjemny zapach z butów?

Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które pomagają usunąć brzydki zapach z butów. Przed zakupem chemicznych środków, warto jednak wypróbować domowe sposoby. Najbardziej powszechną metodą walki z przykrym zapachem jest wsypanie do nich sody oczyszczonej - niekwestionowanej królowej domowych porządków. Okazuje się jednak, że równie skuteczna i prosta w użyciu może być mielona kawa.

Nieprzyjemny zapach wydobywający się z butów to wstydliwy problem, który dotyka wiele osób
Nieprzyjemny zapach wydobywający się z butów to wstydliwy problem, który dotyka wiele osób123RF/PICSEL

Wsyp kawę do butów. Usuniesz brzydki zapach

Kawa mielona to ogólnodostępny produkt, który większość Polaków ma  w swojej kuchni. Okazuje się, że świetnie sprawdza się także przy eliminowaniu nieprzyjemnego zapachu wydobywającego się z butów. Po wypiciu kawy nie wyrzucaj fusów. Zostaw je w ciepłym miejscu w celu wysuszenia. Następnie umieść je w butach, których zapach ci nie  podpowiada. Kawa w butach pozostawiona na kilka godzin sprawi, że przykry zapach zniknie. Pamiętaj,  by przed ponownym włożeniem butów, dokładnie je wytrzepać.

W jaki sposób kawa usuwa przykry zapach z butów?

Fusy skutecznie pochłaniają wilgoć, która często jest przyczyną  przykrego zapachu. Ponadto kawa ma przyjemny zapach, który szybko przenosi się na buty. Takie wykorzystanie fusów to doskonały przykład na działanie zero waste.

Nieprzyjemny zapach wydobywający się z butów to problem, który nasila się jesienią i zimą
Nieprzyjemny zapach wydobywający się z butów to problem, który nasila się jesienią i zimą123RF/PICSEL

Zobacz również:

Stan wyjątkowy w Puszczy Białowieskiej. Turyści w tym roku nie przyjadą?INTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas