Reklama

Reklama

Nietypowe zastosowania pasty do zębów

Pastę do zębów możesz wykorzystać na wiele różnych sposobów. Sprawdź, jak z jej pomocą ułatwić sobie życie!

Uratuje przypalone żelazko
Po pewnym czasie na stopie żelazka może pojawić się osad po przypaleniu. Zwilż miękki ręcznik wodą i rozsmaruj na nim pastę do zębów. Potem przetrzyj żelazko w najbardziej pobrudzonych miejscach. Na koniec użyj czystej szmatki, by oczyścić powierzchnię z resztek pasty.

Reklama

Wyczyści buty
Przyda się, jeśli nosisz na co dzień buty z białymi podeszwami, które zazwyczaj szybko się brudzą. Małą porcję pasty nałóż na nieużywaną szczoteczkę i wyszoruj ubłocone i pożółkłe elementy.

Wypoleruje srebro
Pasta od dawna znana jest jako remedium na zmatowiałą powierzchnię srebrnych sztućców. Możesz użyć jej do przygotowania roztworu, w którym zamoczysz przedmioty na kilka minut lub wytrzeć je miękką szczoteczką z małą porcją kosmetyku.

Usunie brzydki zapach po rybach lub cebuli
Ten trik przyda się szczególnie w święta. Praca w kuchni z rybami lub cebulą skutkuje niezbyt przyjemnym zapachem dłoni, który trudno usunąć zwykłym mydłem. Wyszoruj ręce pastą mentolową i spłucz wodą. Umyj dłonie i wmasuj w nie nawilżający balsam. Zapach szybko się ulotni.

Zmniejszy parowanie szkieł i luster
Pasta do zębów pozostawia na szklanych powierzchniach niewidzialną powłokę, która zapobiega osadzaniu się nich pary wodnej. Pamiętaj, by nie aplikować na nie zbyt dużej ilości kosmetyku. Wystarczy cienka warstwa - później łatwiej będzie ci ją zebrać i doczyścić.

Usunie zabrudzenia po farbie do włosów
Często farbujesz włosy w domu? Z pewnością doskonale znasz problem pobrudzeń ciała specyfikami do koloryzacji włosów. Z tym fantem rozprawisz się, wcierając delikatnie w skórę małą porcję pasty do zębów. Nie zapomnij dokładnie oczyścić pod bieżącą wodą wybranego miejsca.

Zmniejszy krostki i pryszcze
Pasta do doskonały wysuszacz. Jeśli na twojej twarzy wyrośnie szpetny pryszcz, potraktuj go punktowo popularnym kosmetykiem. W kilka godzin wykwit powinien się zmniejszyć. Pamiętaj jednak, by nie leczyć w ten sposób cery trądzikowej!

Pomoże przy uporczywych plamach na dłoniach
Ciemne plamy po orzechach, smar, oleje, atrament - w takich przypadkach nie pomoże zwykłe mydło. Brud szybko zniknie, jeśli wszorujesz w niego sowitą ilość pasty do zębów.

Wyczyści osady po kawie lub herbacie
Drażnią cię ciemne smugi po napojach we wnętrzu ulubionego kubka. Podczas mycia naczyń, na tradycyjny zmywak, zamiast płynu nałóż pastę do zębów i umyj naczynie. Jeśli brud nie odpuści za pierwszym razem, użyj pasty ponownie.

Odświeży plastikowe butelki
Plastik chłonie zapachy. Po pewnym czasie butelka do karmienia dla dziecka lub plastikowe pojemniki na żywność mogą na dobre przeniknąć aromatem jedzenia. Na ściany naczynia warto wtedy nałożyć dużą porcję pasty do zębów i odstawić na kilka minut. Po chwili wypłucz dokładnie plastik i umyj go zwykłym płynem do naczyń.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje