Nietypowy i banalny sposób na wilgoć w aucie. Wystarczy odrobina

Jesienią i zimą bardzo trudno pozbyć się wilgoci, która oblepia całe wnętrze auta. To nie tylko spora niedogodność w trakcie jazdy (zaparowane szyby znacznie ograniczają widoczność) i ryzyko szybszego psucia się samochodu. Elektroniczne części nie lubią wilgoci i mogą się znacznie szybciej eksploatować. W takim aucie znacznie łatwiej też o pleśń, a w związku z tym problemy ze zdrowiem, zwłaszcza dzieci czy osób z alergią i chorobami układu oddechowego. Sprawdź, jak szybko i skutecznie pozbyć się wilgoci z auta.

Parujące szyby to zjawisko, które może skutkować kolizją czy wypadkiem
Parujące szyby to zjawisko, które może skutkować kolizją czy wypadkiem123RF/PICSEL

Zadbaj o wentylację

Zamiast włączać ogrzewanie na cały regulator, na początek lepiej otworzyć wszystkie okna i skorzystać z silnego nawiewu. Dopiero później można włączyć ogrzewanie (najczęściej i tak musimy najpierw przez kilka minut rozgrzać silnik w trakcie jazdy), które osuszy powietrze. Częstym błędem jest zbyt rzadka wymiana filtrów kabinowych, przez co w aucie czuć nieprzyjemny stęchły zapach. Zatkane filtry sprzyjają powstawaniu pleśni i ograniczają cyrkulację powietrza w aucie. Warto też pamiętać o regularnym czyszczeniu dywaników.

Koci sposób na wilgoć w aucie

Właściciele kotów mogą skorzystać z prostego triku na usuwanie nadmiaru wilgoci w aucie. Wystarczy, że użyją silikatowego żwirku do kuwety. Ma on silne właściwości absorbujące wilgoć. Garść takiego żwirku najlepiej umieścić w bawełnianym woreczku albo zwykłej skarpetce i zawiesić np. na lusterku wewnątrz auta lub umieścić w kieszeniach drzwi bocznych.

Właściciele kotów mogą skorzystać z prostego triku na usuwanie nadmiaru wilgoci w aucie. Wystarczy, że użyją silikatowego żwirku do kuwety.
Właściciele kotów mogą skorzystać z prostego triku na usuwanie nadmiaru wilgoci w aucie. Wystarczy, że użyją silikatowego żwirku do kuwety.123RF/PICSEL

Inne sposoby na wilgoć w aucie

Zamiast kociego żwirku możemy też użyć produktów, które mamy pod ręką w kuchni. Wilgoć świetnie pochłania także ryż lub soda oczyszczona. Ryż możemy wsypać do płóciennego woreczka i skropić go kilkoma kroplami olejku eterycznego. W ten sposób uzyskamy w naturalny sposób pochłaniacz wilgoci i saszetkę zapachową w jednym. Jeśli w aucie jest bardzo wilgotno, można też użyć żelu krzemionkowego, który jest dostępny w sklepach. Znajduje się również znaleźć w saszetkach, które dołączane są do wielu produktów - np. do pudełek z butami czy elektroniką. To silny pochłaniacz wilgoci - absorbuje wodę z powietrza i skutecznie je osusza.

Czytaj także:

Aplikacja Pogoda Interia - sprawdza się!materiały promocyjne
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas