Reklama

Reklama

Niezwykły trik z folią aluminiową. Włóż ją do pralki

Folia aluminiowa ma szereg różnych zastosowań, ale najczęściej wykorzystujemy ją w kuchni do pieczenia wszelkiego rodzaju potraw. Co ciekawe, folię aluminiową można również użyć m.in. podczas robienia prania. Brzmi zaskakująco? Spieszymy z wyjaśnieniem.

Pakujemy w nią kanapki, używamy do pieczenia mięs, owijamy nią naczynia w celu utrzymania odpowiedniej temperatury potrawy - klasyczne zastosowanie folii aluminiowej zna niemal każdy. Ale niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak nietypowo, lecz przydatnie i funkcjonalnie możemy jej użyć. Na przykład podczas robienia prania lub prasowania. 

Folia aluminiowa na naelektryzowane ubrania

Folia aluminiowa wrzucona do bębna pralki działa jak płyn zmiękczający włókna tkanin. Z folii aluminiowej należy ukształtować od 2 do 4 średniej wielkości kulek, a następnie umieścić je w pralce z ubraniami. Dzięki temu uprana odzież nie będzie po wyschnięciu naelektryzowana. Ta metoda jest w 100 proc. bezpieczna, więc nie musimy się martwić o uszkodzenie pralki.

Reklama

Folia aluminiowa podczas prasowania

Prasowanie ubrań - dla jednych chwila relaksu i wyciszenia, dla innych znienawidzona czynność. Folia aluminiowa zdecydowanie ułatwia prasowanie, dzięki czemu ubrania są idealnie gładkie. Deskę do prasowania należy owinąć folią, a następnie całość przykryć pokrowcem. Folia odbija ciepło, którego źródłem jest żelazko, dzięki czemu cały proces prasowania trwa o wiele krócej.

Czytaj także: Folia aluminiowa sposobem na zimne stopy

Folia aluminiowa podczas usuwania spalenizny

Działa w podobny sposób jak klasyczny druciak przy mocno przypalonych garnkach. Folię należy zgnieść w niewielką kulkę i szorować nią miejsce, które uległo przypaleniu, nanosząc na nie płyn do mycia naczyń. Jest to bezpieczny sposób na pozbycie się spalenizny z dna garnków, patelni czy z rusztu grilla.

Warto wiedzieć: Folia aluminiowa na elektryzujące się włosy

Folia aluminiowa podczas mycia naczyń w zmywarce

Dzięki umieszczeniu folii w zmywarce do naczyń sztućce będą idealnie czyste i lśniące. Dzieje się tak za sprawą reakcji chemicznej zachodzącej dzięki aluminium a tabletką do zmywarki. Dzięki temu pozbędziesz się wszelkich zacieków, które zazwyczaj pozostają na naczyniach po zakończeniu zmywania. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: folia aluminiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy