Reklama

Reklama

Banalna sztuczka z folią. Zaoszczędzisz, a w domu będzie cieplej!

Jesień rozgościła się już u nas na dobre, a wraz z nią rozpoczął się sezon grzewczy. Większość z nas z przerażeniem słucha o czekających nas podwyżkach prądu i gazu i z obawą wyczekuje zimy. W takich momentach warto przypomnieć sobie niekonwencjonalne sposoby na zatrzymanie ciepła w domu. Co ciekawe, pomoże nam w tym zwykła folia aluminiowa!

Folia aluminiowa ma zdecydowanie więcej zastosowań, niż może ci się wydawać. Przyda się nie tylko w kuchni, gdzie wykorzystasz ją do przechowywania żywności czy pieczenia, ale także w łazience. Aluminiowe kulki, wrzucone do bębna suszarki wraz z wypranymi ubraniami zaabsorbują ładunki elektryczne z materiałów, dzięki czemu po wyjęciu z suszarki nic nie będzie się elektryzować! Folię wykorzystać możesz również w domowym spa - nałóż olej kokosowy na włosy i z pomocą folii zawiń je w koczki-ślimaczki. Ten prosty zabieg odżywi włosy i sprawi, że będą błyszczące i gładkie. 

Reklama

Folia aluminiowa zatrzyma ciepło w domu. Prosty sposób na oszczędność!

Choć na pierwszy rzut oka może się to wydać dziwne, prosty trik z folią naprawdę pomoże ci zatrzymać ciepło w domu. Od czego zacząć? 

Kaloryfery umieszczone są zazwyczaj pod oknami, czyli w miejscu, w którym dochodzi do największej utraty ciepła. Jeśli okna są nieszczelne, a jest tak w większości domów i mieszkań to ciepło ucieka, a rachunki za ogrzewanie niebezpiecznie rosną. Z pomocą może nam jednak przyjść zwykła folia aluminiowa. 

Folia i karton pomogą ci zatrzymać ciepło w domu. Banalny trik!

Przygotuj karton oraz folię aluminiową. Karton owiń folią i umieść go za grzejnikiem, błyszczącą stroną do kaloryfera. Plansza z folią odbija ciepło i zapobiega jego ucieczce przez ściany i okna. Ciepło zostaje w domu, a ty nie musisz się już martwić o rosnące w przerażającym tempie rachunki za ogrzewanie. 

***
Zobacz również:


Jak łatwo obrać jajka ze skorupki? Prosty sposób! 

Czyszczenie nagrobka: Jak zrobić to prawidłowo? 

Nie wyrzucaj skórki od banana. Oto co możesz z nią zrobić!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy