Nigdy nie wyrzucaj torebek po herbacie. Mają świetne zastosowanie

Mogłoby się wydawać, że po zaparzeniu torebki z herbatą, jedyne co możemy z nią zrobić, to po prostu wyrzucić do kosza. Istnieje kilka powodów, by jednak tego nie robić. Torebkę po herbacie możemy z powodzeniem wykorzystać choćby podczas mycia naczyń.

Zużyta torebka po herbacie przyda się m.in. podczas mycia naczyń
Zużyta torebka po herbacie przyda się m.in. podczas mycia naczyń123RF/PICSEL

Jak wykorzystać torebkę po herbacie

Niekiedy nawet najlepsze detergenty nie radzą sobie z uporczywym i tłustym brudem na naczyniach. Jeśli nie chcemy męczyć się podczas szorowania talerzy i garnków, wrzućmy do zlewu z naczyniami kilka zużytych torebek z herbatą i zalejmy całość gorącą wodą. Po kilku godzinach herbata rozpuści tłuszcz i resztki jedzenia, dzięki czemu bez problemu dokładnie umyjemy wszystkie naczynia.

Torebka po herbacie - sposób na pozbycie się brzydkich zapachów

Ponadto torebki z herbatą warto zastosować podczas próby pozbycia się brzydkich zapachów w naszym domu. A źródeł przykrych doznań sensorycznych może być wiele - poczynając od kuwety dla kota, lodówki, skończywszy na butach w przedpokoju. To właśnie w tych newralgicznych miejscach należy umieścić kilka torebek po herbacie, która to wchłonie nieprzyjemną woń.

Torebki po herbacie mają wiele praktycznych zastosowań
Torebki po herbacie mają wiele praktycznych zastosowań123RF/PICSEL

Torebka po herbacie w domowej apteczce

Jeśli zmagamy się z problemem podrażnionej skóry, również przyda się torebka z herbatą. Nie tylko zmniejszy odczuwalny ból, ale usprawni gojenie się ran. A wszystko to za sprawą występującej w herbacie taniny, która obkurcza naczynka krwionośne, ograniczając tym samym stan zapalny. Pamiętajmy jednak, by przykładać do skóry zimną torebkę po herbacie.

Jak wyczyścić żelazko? Trzy sposoby na brudną stopę żelazkaInteria DIY
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas