O tych funkcjach opiekacza mało kto wie. Nie musisz używać patelni

Jakie funkcje oprócz przygotowywania tostów ma opiekacz? Mało kto wie, ale to niepozorne urządzenie może posłużyć do przyrządzenia również innych smakołyków. Podpowiadamy, w jaki sposób wykorzystać opiekacz do kanapek. Zaoszczędzisz czas i unikniesz konieczności brudzenia patelni.

Opiekacz dedykowany jest do kanapek, jednak można w nim przygotować też inne posiłki
Opiekacz dedykowany jest do kanapek, jednak można w nim przygotować też inne posiłki 123RF/PICSEL

W zwykłym opiekaczu do pieczywa możesz z łatwością przygotować np. jajka sadzone. To idealne rozwiązanie, kiedy nie masz zbyt wiele czasu, a chcesz zdążyć zjeść pożywne, ciepłe śniadanie. Na jednej połówce możesz podpiec chleb, a na drugiej usmażyć jajko.

Jajka sadzone z opiekacza - jak zrobić?

Wystarczy, że po prostu wbijesz jajko na jedną połówkę rozgrzanego opiekacza i zamkniesz pokrywę. Odczekaj 3-4 minuty i posiłek będzie gotowy. Pamiętaj, aby gotowe jajko zdjąć z urządzenia silikonową lub plastikową szpatułką - metalowe sztućce mogą uszkodzić teflonową powłokę. Na koniec warto przetrzeć powierzchnię suchym, papierowym ręcznikiem.

"Ukryte" funkcje opiekacza do kanapek. Oto co możesz w nim przygotować

W opiekaczu można przygotować między innymi jajko sadzone, przypiec kiełbaski czy kotlety
W opiekaczu można przygotować między innymi jajko sadzone, przypiec kiełbaski czy kotlety123RF/PICSEL

Opiekacz sprawdzi się też równie dobrze do podsmażenia innych produktów - np. kiełbasek.  Teflonowa powłoka, którą jest pokryty sprawi, że nic się do niego nie przyklei. Jeśli twój opiekacz ma już swoje lata i obawiasz się, że coś może pójść nie tak, posmaruj powierzchnię, która się nagrzewa odrobiną oleju lub tłuszczem w sprayu.

Co więcej, w opiekaczu kanapkowym przygotujesz również gofry, przyrumienisz tortillę, czy usmażysz omlet. Te wszystkie funkcje jednego urządzenia sprawiają, że idealnie sprawdzi się on na wyjazd - np. pod namiot. Zajmuje też niewiele miejsca i jest lekki.

Pamiętaj jednak, aby po każdym użyciu czyścić opiekacz - dbanie o niego z pewnością sprawi, że posłuży na wiele lat. Wystarczy, że będziesz wycierać go ręcznikiem papierowym. Przypieczone, zaschnięte resztki możesz usunąć natomiast za pomogą gąbki i płynu do naczyń. Czyszczenie opiekacza można wykonywać dopiero wtedy, gdy odłączysz go z prądu i nieco przestygnie. Unikaj używania silnych środków do czyszczenia powierzchni, która ma styczność z jedzeniem. Płyn do naczyń w zupełności wystarczy.

"Nie wiedziałam, co ze sobą zrobić". Uszczypliwe komentarze na temat wagi modelek. "Zdanowicz pomiędzy wersami"INTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas