Oni z Marsa, One z Wenus. Codzienne czynności, które mężczyźni wykonują inaczej niż kobiety
Różnice między kobietą a mężczyzną widoczne są na pierwszy rzut oka. Nie chodzi tylko o fizyczność, ale także sposób podejścia do rozmaitych spraw i codziennych wyzwań. Mimo tylu odmienności obie płcie działają na siebie jak magnes i wzajemnie się przyciągają. Poznaj kilka przykładów z życia codziennego, które wskazują, co mężczyźni robią inaczej niż kobiety. Przeczytaj już teraz!
Spis treści:
Kobieta i mężczyzna - różnice
Wymienianie różnic między kobietą a mężczyzną warto zacząć od serca. Kobiece serce bije około 72 razy na minutę, zaś serce mężczyzny tylko 65 razy. Spowodowane jest to mniejszą pojemnością serca kobiet, przez co do naczyń krwionośnych dociera mniej krwi. Szybsze bicie pozwala zaopatrzyć organizm w odpowiednią ilość tlenu.
Każdego dnia mężczyźni spalają nawet o 50 kcal więcej niż kobiety. Nie potrzebują do tego specjalnych ćwiczeń, wystarczy im wykonywanie codziennych obowiązków domowych. Dzieje się tak dlatego, że procentowa zawartość tłuszczu w organizmie kobiety wynosi 20-28%, a u mężczyzny ok. 14-20%. Mężczyźni mogą poszczycić się większą masą mięśniową, za którą odpowiada testosteron.
Różnice w budowie ciała można zaobserwować też w ukształtowaniu czaszki. Okazuje się, że czaszka kobiety różni się od czaszki mężczyzny aż 14 elementami, np. kątem pochylenia czoła, wyglądem żuchwy oraz grubością łuku brwiowego. To wpływa m.in. na zaostrzenie rysów twarzy mężczyzn. Nawet włosy mężczyzn różnią się budową od włosów kobiet. Ich średnica jest aż dwa razy większa, przez to są grubsze i gęstsze. Odmienności można dostrzec także w wykonywaniu codziennych czynności. Co mężczyźni robią inaczej niż kobiety?
Inaczej słyszą dźwięki
Kobiety mają bardziej wyostrzony słuch niż mężczyźni i są wrażliwsze na dźwięki o wysokiej częstotliwości. Jest to cecha biologiczna, która ma na celu wychwycić m.in. płacz lub krzyk dziecka. Mężczyźni lepiej słyszą dźwięki niskie, dlatego większość wysokich dźwięków do nich nie dociera, tym samym mogą spokojniej przesypiać noce i nie słyszeć marudzącego malucha. Co ciekawe, mężczyźni są w stanie lepiej określić kierunek, z którego dochodzi dany dźwięk. Kobiety mają z tym większy problem.
W inny sposób interpretują uczucia
Przyjęło się, że kobiety odbierają oraz interpretują uczucia głównie w sposób werbalny i wizualny. Najczęściej od razu reagują na zaistniałe sytuacje i wysyłają w odpowiedzi natychmiastowe sygnały. To także dobre obserwatorki. Jeśli kobieta pojawi się w zatłoczonym pomieszczeniu, znacznie szybciej i uważniej zaobserwuje panujące nastroje oraz kto z kim jest w dobrych kontaktach. Kiedy mężczyzna przekroczy próg sali lub pokoju, w pierwszej kolejności zacznie od szybkiego zeskanowania środowiska. Zlokalizuje wejście i wyjście, poszuka znajomych twarzy i oceni, kto mógłby stanowić zagrożenie. Mężczyźni mniejszą wagę przywiązują do emocji i nie zawsze są w stanie szybko dostrzec, że towarzysząca im kobieta poczuła się urażona.
Przebierają się odwrotnie
Mężczyźni i kobiety mają zupełnie odmienne sposoby ściągania ubrań. Zazwyczaj silniejsza płeć sięga rękoma za ramiona i w ten sposób zaczyna ciągnąć koszulkę na wysokości kołnierza ku górze. Często po ściągnięciu zostawiają rzecz przewróconą na lewą stronę. Kobiety najczęściej zaczynają od skrzyżowania rąk z przodu i chwycenia dwóch przeciwległych brzegów koszulki. Podczas zdejmowania od razu wywracają ją na właściwą stronę.
Inaczej spoglądają na świat
W kwestii widzenia mężczyźni mogą pochwalić się wyraźniejszą percepcją dali oraz patrzeniem na wprost. Ich oczy można porównać do lornetki. Takie zjawisko nazywa się wizją tuneli, czyli wizją łowcy wypatrującego i śledzącego potencjalną zdobycz. Najczęściej to właśnie mężczyźni nie są w stanie dostrzec tego, co leży bezpośrednio przed oczami. Portfel, masło w lodówce czy kluczyki do samochodu potrafią ukryć się przed ich wzrokiem, nawet jeśli leżą w polu widzenia.
Mają osobliwy styl siedzenia
Siadając, kobiety najczęściej odruchowo zakładają nogę na nogę. Jeśli znajdują się w komfortowej sytuacji lub odpoczywają w domu, zwykle owijają nogi wokół siebie. Sposób siedzenia mężczyzn prezentuje siłę, dlatego często rozsiadają się i rozkładają kolana na dość spory dystans. Po części jest to związane z różnym typem noszonej odzieży, ale jednak w większości przeważa myślenie, że w ten sposób pokażą światu, kto jest prawdziwym samcem alfa. Taki sposób siedzenia ma uwydatniać atrybuty męskości.
Charakterystycznie ziewają
Podczas ziewania mężczyźni przykładają do ust zaciśniętą w pięść dłoń. W tej samej sytuacji kobiety użyją otwartej dłoni do zamaskowania ziewnięcia. Dzieje się dlatego, że taki ruch uważa się za bardziej elegancki i kobiecy.
Różni ich zapamiętywanie
Pamięć kobiety można porównać do szafy, w której znajduje się wiele półek i szuflad. Płeć piękna magazynuje sporo różnych informacji w tym samym czasie. Robi w głowie listę zakupów, przypomina sobie o zajęciach dodatkowych, planuje wyjazd weekendowy i co ubierze następnego dnia do pracy. Bieżące sprawy, nawet jeśli w danej chwili nie są zbyt istotne, mają swoje miejsce w jednej z szufladek. Mężczyzn wyróżnia tak zwane zapamiętywanie wybiórcze. Kategoryzują informacje na ważne, mniej ważne i zupełnie nieistotne, a swoją uwagę poświęcają tylko pierwszej kategorii.
Sprawdź również: