Reklama

Reklama

Orientalny sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia

Nadmierne owłosienie na ciele to bolączka wielu kobiet. Mimo że istnieje wiele ogólnodostępnych produktów usuwających włoski, to wciąż czekamy na nowsze, lepsze. Zdarzają się przypadki, że skóra jest zbyt wrażliwa, by używać depilatora, a po zwykłej maszynce włoski odrastają w mgnieniu oka. Opcją jest również laser, jednak koszt takiego zabiegu skutecznie odstrasza... Czy istnieje jakaś inna, bezbolesna metoda, która nie zrujnuje naszego portfela?

Choć ilość włosków na ciele zmienia się w zależności od aktywności hormonalnej i predyspozycji genetycznych, to wiele kobiet wciąż szuka skutecznej metody, by osłabić owłosienie, a w rezultacie długotrwale je usunąć. Szczególnie problematyczne są wrażliwe miejsca jak pachy czy okolice bikini. Golenie maszynką czy depilatorem w tych miejscach często skutkuje ogromnym podrażnieniem. W drogeriach dostępne są kremy do depilacji, których działanie - jak opisują producenci - miałoby rozwiązać problem depilacji wrażliwych miejsc. Jednak nie do końca tak jest... Wiele z tych kremów ma w swoim składzie agresywne środki chemiczne, które narażają skórę na podrażnienia i zwiększają ryzyko wystąpienia przebarwień. Jak się okazuje, problem może stać się dużo mniejszy, gdy zasięgniemy po naturalne, domowe metody. Z pomocą przychodzi nam... kurkuma. 

Reklama

Depilacja kurkumą jest orientalną metodą usuwania owłosienia, powszechnie stosowaną w Azji. Była wykorzystywana już wiele lat temu przez kobiety w Indiach, w celu rozjaśnienia skóry. Przyprawa ta wykazuje ponadto właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, a jej charakterystycznym działaniem jest hamowanie wzrostu włosów. Wykorzystywana jest do zabiegów depilacji, z których wiele kobiet, a także mężczyzn jest ogromnie zadowolona. 

Regularne stosowanie tej przyprawy osłabia włoski i pomaga w usuwaniu martwych komórek naskórka, przyspieszając jego regenerację. Co ważne - nie podrażnia, a nadaje skórze zdrowy i świeży wygląd. 

Usuwanie owłosienia za pomocą kurkumy jest na tyle prostym zabiegiem, że można wykonać go samodzielnie w domu. Wszystkie potrzebne składniki są tanie, łatwo dostępne, a przede wszystkim - naturalne.  

Składniki

  • 1 stołowa łyżka kurkumy
  • 2 łyżki mąki z ciecierzycy
  • 1/2 szklanki mleka
  • 1 łyżka jogurtu naturalnego

Kurkumę należy połączyć z mąką z ciecierzycy w miseczce, następnie dodać jogurt naturalny i wymieszać składniki do uzyskania jednolitej, gładkiej masy. 

Przed nałożeniem pasty z kurkumy, obszar skóry, który będziemy depilować, należy starannie oczyścić, a następnie nałożyć mieszankę zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków (można do tego użyć np. pędzelka lub szpatułki). Pozostawić do wyschnięcia na 20-30 minut. Po upływie tego czasu zaleca się wykonać masaż, by bardziej spotęgować działanie preparatu. Następnie należy usunąć pastę wacikiem nasączonym ciepłą wodą. Efekt nie będzie natychmiastowy, dlatego zabieg trzeba wykonać cztery razy w tygodniu. 

Jeśli nie masz mąki z ciecierzycy, możesz zastosować inny przepis na domowy krem do depilacji z kurkumą. Tym razem potrzebna będzie sól.

Składniki

  • 1 łyżeczka soli
  • 1 łyżka stołowa kurkumy
  • woda

Wszystkie składniki należy wymieszać i obficie nałożyć na skórę, wykonując przy tym delikatny masaż. Następnie spłukać dużą ilością wody, a zabieg powtarzać co trzy dni. 

Inną opcją jest preparat na bazie kurkumy i miodu.

Składniki

  • 1 łyżka miodu
  • 1 łyżeczka kurkumy

Po wymieszaniu składników powstałą masę należy nałożyć na miejsca, które chcemy wydepilować i pozostawić do wyschnięcia na 20 minut. Następnie spłukać zimną wodą, zabieg powtarzać dwa razy w tygodniu. 

Trzeba zaznaczyć, że właściwości kurkumy nie są tak silne jak środków chemicznych stosowanych do depilacji. Warto jednak pamiętać, że jest to sposób naturalny, przyjazny dla środowiska i przede wszystkim bezpieczny dla zdrowia. 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama