Ozonowanie dywanów: Czy warto się na nie zdecydować?
Ozonowanie dywanów cieszy się coraz większą popularnością. To metoda czyszczenia, dzięki której możemy pozbyć się nie tylko brudu tkwiącego w zakamarkach dywanów, lecz również przykrych zapachów. Czy warto zdecydować się na ozonowanie? Ile kosztuje taka usługa i jakie wynikają z niej korzyści?
Dywany są podstawowym elementem wykończenia większości domów. Dzięki nim pomieszczenia stają się bardziej przytulne i kolorowe. Dywany nie pełnią jednak jedynie funkcji dekoracyjnej. To doskonałe izolatory termiczne, które sprawiają, że ciepło w mieszkaniu utrzymuje się znacznie dłużej. Wykładziny tłumią również dźwięki, co wpływa na akustykę przestrzeni.
Dywany: ozdoba czy siedlisko bakterii?
Dywany niewątpliwie podnoszą poziom codziennego komfortu. Niektórzy określają je jednak "zbieraczami kurzu". Pomiędzy frędzle dostają się bowiem różnorodne zanieczyszczenia, takie jak okruszki jedzenia, czy sierść zwierząt. Mięsista forma dywanów sprawia, że z łatwością pochłaniają zapachy - również te nieprzyjemne. Jeśli wykładzina "nasiąknie" dymem papierosowym trudno jest pozbyć się odoru domowymi sposobami.
O czystość dywanów należy bezwzględnie dbać, ponieważ w ten sposób zapewniamy bezpieczeństwo sobie i najbliższym. Po dywanach często chodzimy boso, a dzieci, przepadając za miękkimi powierzchniami, wylegują się na nich podczas zabawy. Regularne odkurzanie, czy nawet pranie dywanów może nie wystarczyć. Wówczas z pomocą przychodzi nam ozonowanie. Dlaczego warto skorzystać z tej usługi?
Ozonowanie dywanów: Dlaczego warto spróbować?
Ozonowanie dywanów polega na czyszczeniu ich przy użyciu biobójczego ozonu. Gaz z łatwością przedostaje się do wszystkich zakamarków i radzi sobie z zanieczyszczeniami, a także pleśnią, grzybami, drobnoustrojami i nieprzyjemnymi zapachami. Środek dezynfekujący sprawia, że mamy pewność, że dywany i wykładziny są naprawdę czyste i bezpieczne dla naszego zdrowia. Po ozonowaniu wszelkiego rodzaju tekstylia zachowują świeżość na długo.
Co istotne, ozonowanie dywanów nie wpływa na ich strukturę. Nadal pozostają więc miękkie i przyjemne w dotyku. Ile kosztuje taka usługa? Cenniki poszczególnych firm oczywiście bardzo się różnią. Koszt to zazwyczaj kilkanaście złotych za metr kwadratowy powierzchni.
***
Przeczytaj również:
Pies w pracy. Czy to dobry pomysł?
Zobacz również: