Reklama

Sklepy otwarte 26 grudnia? Tu zrobisz zakupy w drugi dzień świąt

Zakupy przed świętami to obowiązkowy punkt przygotowań. Co robić jeśli jednak nagle zorientujemy się, że czegoś zabrakło? Czy 26 grudnia sklepy są otwarte? Czy w drugi dzień świąt można zrobić zakupy? Odpowiedź wydaje się oczywista, jednak wielu mimo wszystko zaskoczy!

Gdzie w drugi dzień świąt zrobić zakupy? Wielu z nas zadaje sobie to pytanie, jeśli nieoczekiwanie okaże się, że zapomnieliśmy o czymś w ferworze przedświątecznych przygotowań i w domu czegoś brakuje. Czy musimy czekać do kolejnego dnia, czy uda nam się coś kupić w drugi dzień świąt?

Czy 26 grudnia sklepy są otwarte?

Drugi dzień świąt, czyli 26 grudnia, wypada w tym roku w niedzielę. Oznacza to, że według obowiązujących przepisów sklepy będą zamknięte. Powinniśmy więc starannie przygotować się do świąt i zrobić szczegółową listę rzeczy, które powinniśmy kupić. Inaczej będziemy mogli zrobić zakupy dopiero w poniedziałek 27 grudnia.

Zwłaszcza, że podobnie jak w większość niedziel, również w święta obowiązuje zakaz handlu. Zakupów nie zrobimy więc także 25 grudnia, w Boże Narodzenie.

Reklama

Które sklepy są otwarte 26 grudnia?

Okazuje się jednak, że jest wyjątek od obowiązującego w całym kraju zakazu handlu w niedziele i święta państwowe. Są to jedynie małe prywatne sklepiki, pod warunkiem, że to ich właściciel osobiście będzie sprzedawał te dni. Tylko tam zrobimy zakupy w Boże Narodzenie 2021. Takich miejsc nie jest jednak dużo. 

Niektóre sklepy wykorzystują jeszcze lukę prawną związaną z działalnością placówek pocztowych. Jednak już od 1 lutego 2022 roku nie będą mogły tego robić, jeżeli ich przychody z usług pocztowych nie przekraczają 40 proc.

Przeczytaj też:

Sklepy otwarte w Boże Narodzenie 2021. Gdzie zrobimy zakupy 25 grudnia?

Ewa Wachowicz nie wyobraża sobie świąt bez piernika. Oto jej przepisy!

Jak zrobić schab, aby był soczysty? Idealny patent na święta Bożego Narodzenia

* * *

Zobacz więcej:

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama