Reklama

Panna młoda w ciąży. Jak przygotować ślub idealny?

Minęły już czasy, kiedy państwo młodzi spodziewający się dziecka, gorszyliby kogokolwiek (no, z małymi wyjątkami). Zwłaszcza jeśli mają za sobą czas narzeczeństwa, znają się dobrze, swoje rodziny i doczekać się nie mogą wspólnego życia i wspólnego potomka. Jak będzie wyglądał ślub i wesele młodych, którzy dziecko mają w drodze, zależy więc przede wszystkim od... nich samych.

Bez względu na to, czy ślub planowany jest z dużym wyprzedzeniem, czy państwo młodzi pragną przyspieszyć ceremonię z uwagi na wiadomość o poczęciu dziecka, i ślub, i wesele w tej sytuacji mogą zyskać zupełnie nową oprawę, dynamikę, niż było planowane. Wystarczy kilka taktownie dodanych akcentów, aby uciąć ewentualne ploteczki i komentarze. 

- Najlepiej sprawdza się strategia nieukrywania wiadomości, która często i tak bywa już nie do ukrycia - sugeruje Karolina Dokić-Pietuszko z portalu-katalogu ślubnego PlanujemyWesele. - Mimo wielu obaw, większość par młodych cieszy się ciepłym przyjęciem wiadomości o tym, że na ślubnym kobiercu stają nie we dwoje, a już... we troje - dodaje.

Reklama

A co, jeśli nie czas i nie miejsce

Najlepiej da się ukryć wiadomość o tym, że para spodziewa się dziecka, jeśli po pierwsze przyszli małżonkowie zachowają tę informację wyłącznie dla siebie. I tylko dla siebie. Zdarza się, że nawet do 5. miesiąca ciąża nie jest oczywista dla otoczenia. Jednak, gdy tylko zaczną się dzielić radością z najbliższymi przyjaciółmi, rodzicami lub rodzeństwem, nim doczekają się dnia ślubu, wiadomość ściśle tajna najprawdopodobniej zamieni się w wiadomość ściśle tajnie... powtarzaną. A jak będzie wiadomo, kto pojawi się na weselu - plotka sama się wylęgnie i z całą pewnością zaskoczy nawet tych, którzy pierwotnie puścili ją w obieg. 

- Nie namawiam do zachowywania tej radości wyłącznie dla siebie - mówi nasza ekspertka - ale zachęcam do ogromnego wyczucia w jej rozpowszechnianiu w kontekście planowania uroczystości zaślubin. Wszystko zależeć powinno od relacji w rodzinach obojga przyszłych małżonków, relacji między tymi rodzinami, szacunku i delikatności wobec wyznawanych przez nie wartości. Wszystko da się poukładać, jeśli ludzie odnoszą się do siebie z szacunkiem. - A po ślubie niektórym, zwłaszcza starszym członkom rodziny, łatwiej jest zaakceptować, że za niecałe trzy miesiące zostaną dziadkami - uśmiecha się Karolina Dokić-Pietuszko.

Kilka praktycznych podpowiedzi

Jeśli przyszła panna młoda dowiedziała się, że spodziewa się dziecka, warto poradzić się doświadczonej stylistki ślubnej lub krawcowej, jaką suknię wybrać. Doradzą, jak można "oszukać" rozmiar w razie potrzeby. Druga opcja: mieć suknię zapasową, w zupełnie innym fasonie. Na wypadek opuchnięć, nietolerancji obciskania itp. - krawcowe i stylistki doskonale wiedzą, w czym rzecz. Wszystkie suknie nie muszą być równie wytworne, nie o to chodzi. 

Jeśli panna młoda spodziewa się dziecka, bez względu na to, czy o tym wiedzą zaproszeni, czy nie, powinna czuć się maksymalnie dobrze. Żadnych poświęceń dla urody! Dlatego powinno się dla niej przygotować nawet kilka par obuwia, jakąś sukienkę na zmianę, jakąś modną chustę, którą będzie mogła się nakryć, gdy zachce się jej "ukryć" i biżuterię, która nawet prostej, wygodnej sukience na zmianę, nada iście królewskiego blasku. Podobnie jest z obuwiem oraz innymi dodatkami: kopertówką, spinką do włosów, warto też zadbać o elegancki makijaż. No i nie zapominajmy o dbającym o każdą zachciankę przyszłej mamy mężczyźnie u jej boku!

W czasie pandemii

Pandemia krzyżuje plany nie tylko wyjazdowe - na miesiąc czy choćby tydzień miodowy - ale przede wszystkim na same uroczystości zaślubin. Zwłaszcza dotyczy to par, które wiedzą, planując, że spodziewają się dziecka. Prosimy o szczególną rozwagę. Nic się nie stanie, jeśli ślub weźmiecie w gronie kilku najbliższych osób, a na wesele zaprosicie w innym terminie, w bardziej bezpiecznych okolicznościach wszystkich, z którymi planowaliście świętować. Nikt nie będzie miał za złe przełożenia wesela. Zwłaszcza, jeśli da się je połączyć bezpiecznie z chrzcinami. 

***

Zobacz również: 

Pięć błędów, których nie chcesz popełnić zapraszając gości na ślub 

Odwołany ślub cywilny i kościelny. Co z dokumentami? 


Planujemywesele.pl
Dowiedz się więcej na temat: panna młoda | ślub
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy