Reklama

Pokrój cebulę i zapal świecę. Insekty opuszczą twój ogród

Komary to zmora każdej osoby spędzającej ciepłe letnie dni na świeżym powietrzu. Denerwujące insekty potrafią uprzykrzyć życie nieustannym bzyczeniem, lataniem blisko twarzy i bolesnym kąsaniem. Największą aktywność wykazują w czerwcu, lipcu oraz sierpniu. Sprawdź, jak pozbyć się komarów z ogrodu – skuteczne okażą się opryski, świece i... cebula.

Jak pozbyć się komarów z ogrodu?

Wraz ze wzrostem temperatur, aktywność komarów wzrasta. Uporczywe insekty to prawdziwa zmora, niekiedy potrafią utrudniać życie nawet przez cały dzień. Na ich ukąszenia są narażone w szczególności osoby przebywające w ogrodzie wyposażonym w oczko wodne – tego rodzaju zbiorniki przyciągają denerwujące insekty.  

Jak pozbyć się komarów z ogrodu? Istnieją domowe sposoby, które mogą pozwolić uporać się z uporczywymi szkodnikami.

Sposoby na komary w ogrodzie – wypróbuj specjalne świece

Chcąc pozbyć się komarów z ogrodu, tarasu czy balkonu, warto zaopatrzyć się w specjalne świece. Tego typu produkty wydzielają charakterystyczne aromaty, które odstraszają komary i sprawiają, że możesz bez przeszkód spędzać czas na świeżym powietrzu.  

Wybierając świece odstraszające komary, warto zwrócić uwagę na to, czy ich skład nie zawiera szkodliwych substancji. Lepiej sięgać po naturalne produkty mające w składzie między innymi olejek lawendowy, eukaliptusowy czy Citronella. Świece antykomarowe to doskonałe rozwiązanie, które pomoże pozbyć się insektów.

Reklama

Skuteczny oprysk na komary do ogrodu – uwolnij się od insektów

Jednym ze skuteczniejszych sposobów przydatnych w walce z komarami jest zastosowanie specjalnego oprysku w ogrodzie. Warto robić to przynajmniej 2/3 razy w sezonie, by móc cieszyć się brakiem denerwujących szkodników.

Wykonanie oprysku powinno odbyć się na powierzchni całego trawnika. Niektóre preparaty należy przed użyciem rozcieńczyć z wodą. Co ciekawe, wybierając rodzaj oprysku na komary, warto zastanowić się nad kupnem jednego z uniwersalnych środków. Pomoże on nie tylko pozbyć się komarów, ale również kleszczy i meszków

Sposoby na komary w ogrodzie. Wykorzystaj cebulę i czosnek

Komary to insekty, które są wrażliwe na niektóre zapachy. Olejki eteryczne zawarte w niektórych roślinach mogą skutecznie pomóc pozbyć się tych szkodników z ogrodu. Świetnymi sprzymierzeńcami w walce z komarami okazuje się cebula i czosnek

Aby skutecznie pozbyć się komarów, poszatkuj cebulę na plasterki i rozłóż ją na talerzyku. Następnie umieść naczynie na tarasie, by w ten sposób odstraszyć nieznośne insekty.

Przeczytaj też:

Środki na mszyce. Jaki preparat jest najskuteczniejszy?

Czy zaczniemy jeść owady zamiast mięsa?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: komary
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy