Pomysły na plakaty do każdego pomieszczenia. W mig odmienią wnętrze

Jak w kilka sekund i bez wysiłku odmienić klimat pomieszczenia? Dzięki plakatom! To jeden z najchętniej obecnie wykorzystywanych akcesoriów dekoracyjnych i proste narzędzie do wielkich metamorfoz. Możliwości aranżacyjne pozostają niemal nieskończone i tylko od naszej kreatywności zależy, w jaki sposób z nich skorzystamy.

Materiały promocyjne partnera

Obecnie plakaty stanowią ciekawą alternatywę dla obrazów. Są tańsze, modne, bardziej różnorodne i utrzymane w przeróżnych stylistykach - od nowoczesnej, poprzez tradycyjną, a kończąc na awangardowej. Z ich pomocą w niezwykle łatwy sposób podkreślimy charakter konkretnego wnętrza, nadamy mu pożądany przez nas nastrój lub po prostu wyrazimy własną osobowość. Co więcej, sporą zaletą plakatów są nowoczesne technologie druku, trwałość oraz możliwość ich umieszczenia w specjalnej, lekkiej ramie, chroniącej przed zbieraniem się kurzu.

Przede wszystkim salon, czyli na jakie plakaty warto się zdecydować

Salon to pomieszczenie, w którym większość z nas spędza najwięcej czasu - chcemy się więc w nim dobrze czuć. To jednak także miejsce, gdzie przyjmujemy gości, a dzięki odpowiednio dobranym plakatom otrzymujemy możliwość zaprezentowania znajomym i przyjaciołom naszych pasji i zainteresowań. Twoim hobby jest motoryzacja? Wybierz plakat przedstawiający ulubiony samochód. Kochasz kino? Powieś na ścianie plakat filmowy. Pasjonujesz się modą? Na Twojej ścianie z pewnością sprawdzi się plakat z pokazu mody. W ten sposób salon zyska na oryginalności oraz nabierze indywidualnego i niepowtarzalnego charakteru.

Jeśli nie mamy konkretnych zainteresowań lub nie chcemy się nimi dzielić, zdecydować można się na plakaty uniwersalne, na przykład z motywem przyrodniczym czy przedstawiające górskie krajobrazy. Zieleń z jednej strony uspokaja, z drugiej - wprowadza do aranżacji energię. Pamiętajmy też, że salon zwykle jest największym pomieszczeniem całym domu, dlatego warto zdecydować się na większy plakat bądź kompozycję składającą się z kilku mniejszych.

Pozostałe pomieszczenia, czyli przedpokój, sypialnia, kuchnia i łazienka

Do przedpokoju większość z nas nie przywiązuje większej uwagi. Zupełnie niesłusznie! Jest to bowiem pomieszczenie, do którego trafiamy w pierwszej kolejności po wejściu do mieszkania. Odpowiada tym samym za pierwsze wrażanie, jakie wywrzemy na naszych gościach. Plakaty powinny być dobrane w jasnej stylistyce, ponieważ przedpokój zwykle nie ma dostępu do światła zewnętrznego. W ten sposób nie tylko rozjaśnimy wnętrze, ale również sprawimy, że będzie wyglądało na przestronniejsze niż jest w rzeczywistości. Wybierać należy plakaty niewielkie i wąskie.

Sypialnia to natomiast miejsce, które powinno pozostawać przytulne i klimatyczne. Nastrój ten z pewnością osiągniemy z pomocą plakatów. Sprawdzą się na przykład krajobrazy: skąpanego we mgle jeziora, chmur, spod których nieśmiało przebijają się pierwsze promienie słoneczne czy fotografie księżyca oraz gwiazd. Sypialnia to także jedno z tych wnętrz, gdzie plakatem pokryć można cały sufit.

Jeśli chodzi o łazienkę, z pomocą plakatów z łatwością zamienimy ją w prawdziwą strefę relaksu. Tu najlepiej wypadną obrazy rzek, jezior czy wodospadów. Motyw wody uspokaja i pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, co docenimy na przykład podczas długiej, gorącej kąpieli. W łazience świetnie wypadną również plakaty motywacyjne - zawieszone w odpowiednim miejscu, każdego ranka będą nas pobudzać do działania. Z kolei w kuchni nieźle zaprezentują się grafiki przedstawiające warzywa, owoce, słodycze czy różnego rodzaju zabawne teksty w rodzaju "Gdzie jest moja kawa?". Bez problemu znajdziemy także plakaty funkcjonalne, choćby w ciekawy i oryginalny sposób prezentujące przepis na konkretne dania.

Ożywienie lub ocieplenie wnętrz, nadanie im indywidualnego sznytu, niebanalne udekorowanie, wizualne powiększenie - wszystkie te efekty osiągniemy za pomocą odpowiednio dobranych plakatów. Przy wyborze kierować powinniśmy się miejscem, w którym zawisną - inna grafika spełni swoją rolę w salonie, a inna w sypialni. Pamiętajmy jednak, że gusty są różne i każdemu podoba się coś innego. Najważniejsze jest to, abyśmy dobrze czuli się we własnym mieszkaniu czy domu. Plakaty warto więc dobierać przede wszystkim według własnych preferencji, a wszelkie uniwersalne zasady traktować jako pomoc i wskazówki. Bez wątpienia nie jest to trudne zadanie, wybór jest bowiem ogromny. Jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia.

Materiały promocyjne partnera

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje