Popełniasz ten błąd, stosując antyperspirant? To obniża jego skuteczność

Pocenie się jest całkowicie naturalnym zjawiskiem. Latem, gdy temperatura za oknem wzrasta, gruczoły potowe pracują ze zdwojoną siłą, jednocześnie dbając o odpowiednią termoregulację organizmu. Wówczas na ubraniach mogą pojawić się nieestetyczne ślady. Jak poradzić sobie z potem? Dermatolog Aamna Adel, która aktywnie działa w mediach społecznościowych podzieliła się swoimi radami. Zdradziła, jak używać antyperspirantu, by zwiększyć jego skuteczność.

Sposoby na redukcję potliwości. Dermatolog zdradza, co robić, by pocić się mniej
Sposoby na redukcję potliwości. Dermatolog zdradza, co robić, by pocić się mniej 123RF/PICSEL

Pocimy się z różnych powodów. Do najczęstszych przyczyn nadmiernej pracy gruczołów potowych należą: wzmożony stres, intensywny wysiłek i wysoka temperatura otoczenia. Chociaż pocenie się jest całkowicie naturalnym procesem, bywa kłopotliwe. Gdy na ubraniu pojawią się potne plamy, czujemy się niezręcznie - zwłaszcza gdy jesteśmy w trakcje oficjalnego spotkania.

W sklepach oraz aptekach dostępnych jest obecnie wiele preparatów, które mają na celu zmniejszyć potliwość i sprawić, że krępujące ślady na ubraniach odejdą w niepamięć. Zdecydowanie najpopularniejszą ochroną przed plamami potu są antyperspiranty - w sprayach, kulkach, sztyftach, czy też kremach. Jak się jednak okazuje, nie wszyscy prawidłowo stosują te preparaty. Popularny błąd sprawia, że skuteczność produktów wyraźnie maleje.

Dermatolog zdradza, co robić, by pocić się mniej
Dermatolog zdradza, co robić, by pocić się mniej 123RF/PICSEL

Sposoby na redukcję potliwości. Dermatolog zdradza, co robić, by pocić się mniej

Aamna Adel jest dermatologiem. Aktywnie działa w mediach społecznościowych. Na TikToku publikuje krótkie filmy, w których dzieli się z obserwatorami swoim doświadczeniem, odpowiadając na najbardziej nurtujące ich pytania. Niedawno postanowiła opowiedzieć o błędach,  jakie najczęściej popełniamy stosując antyperspiranty.

Adel zwróciła uwagę, że wiele osób myli dezodoranty z antyperspirantami. Tymczasem dezodoranty niwelują nieprzyjemny zapach potu, ale nie zatrzymają procesu pocenia. Antyperspiranty - jak wskazuje ich nazwa - działają antyperspiracyjnie, a więc przeciwpotnie.      

Dermatolog wspomniała także o drugim, równie częstym błędzie popełnianym przez osoby, które chcą zmniejszyć potliwość. Zwróciła uwagę, że antyperspiranty zazwyczaj stosujemy rano - przed wyjściem z domu. Tymczasem, aby zwiększyć działanie preparatu, powinniśmy sięgać po niego także przed snem. Wówczas preparat efektywniej blokuje gruczoły potowe, jednocześnie dając lepsze efekty.

To rady idealne na lato! Fani dziękują dermatolożce

Pod filmem Aamnamy Adel pojawiło się wiele komentarzy. Większość użytkowników aplikacji przyznała, że rzeczywiście popełnia błędy, które zdecydowała się omówić dermatolożka. "Dziękuję, potrzebowałam tego! Zawsze bardzo się pocę, nawet jeśli nie męczę się zbytnio" - przyznała jedna z obserwatorek.

Do najczęstszych przyczyn nadmiernej pracy gruczołów potowych należą: wzmożony stres, intensywny wysiłek i wysoka temperatura otoczenia
Do najczęstszych przyczyn nadmiernej pracy gruczołów potowych należą: wzmożony stres, intensywny wysiłek i wysoka temperatura otoczenia123RF/PICSEL
Domowe sposoby na nadmierne pocenie się pod pachamiInteria DIY
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas