Reklama

Problemy z pęcherzem moczowym. Pomogą te domowe sposoby

Infekcje dróg moczowych są niezwykle często spotykaną dolegliwością, szczególnie u kobiet. Szacuje się, że problemy z pęcherzem cztery razy częściej dotykają pań, aniżeli mężczyzn. Infekcji pęcherza towarzyszy ból, częste wizyty w toalecie i uczucie dyskomfortu. Z tym problemem można jednak poradzić sobie domowymi sposobami.

Najczęstszą przyczyną zakażeń w obrębie układu moczowego jest nieprawidłowa higiena. Zapalenie pęcherza bywa również często nazywane "chorobą nowożeńców". Na tę dolegliwość narażone są bowiem głównie kobiety, które często odbywają stosunki seksualne. W grupie ryzyka znajdują się również kobiety w ciąży.

Nieprzyjemnym dolegliwościom można jednak szybko zaradzić. Pomogą sprawdzone, domowe sposoby.

Objawy zapalenia pęcherza

Infekcja dróg moczowych objawia się bardzo charakterystycznie. Do najpopularniejszych dolegliwości, towarzyszącym zapaleniu pęcherza zalicza się:

Reklama
  • pieczenie podczas oddawaniu moczu,
  • częste wizyty w toalecie, gdzie najczęściej oddawana jest niewielka ilość moczu,
  • ból w podbrzuszu i uczucie dyskomfortu. 

Niezwykle ważnym jest, aby dokładnie wyleczyć infekcję. Nieleczona może bowiem spowodować poważniejsze schorzenia dróg moczowych i nerek. Leczenie należy podjąć jak najszybciej.

Domowe sposoby leczenia zapalenia pęcherza: Rumianek

Niezwykle pomocnym w leczeniu zapalenia dróg moczowych jest rozgrzewanie chorej okolicy ciała. W tym celu warto przygotować bardzo ciepłą, ale nie gorącą, kąpiel z naparem rumianku. Rumianek posiada właściwości bakteriobójcze i przeciwzapalne.

W przypadku braku wanny, skorzystać możemy z wypełnionej ciepłą wodą z dodatkiem ziołowego naparu, miednicy.

Domowe sposoby leczenia zapalenia pęcherza: Żurawina

Żurawinę od lat wykorzystuje się w leczeniu zapalenia pęcherza moczowego. Owoc działa przeciwzapalnie, hamując namnażanie się bakterii odpowiedzialnych za rozwój infekcji. Zawarte w nim proantocyjanidy uniemożliwiają dodatkowo bakteriom osadzanie się w okolicy dróg moczowych.

Żurawina spożywana systematycznie może skutecznie przeciwdziałać problemom z układem moczowym.

Domowe sposoby leczenia zapalenia pęcherza: Napar borówkowy

Napar przygotowany z owoców i liści borówki brusznicy - świeżych bądź suszonych - oczyści, wypłuka i zwalczy bytujące w ciele bakterie.

Szklankę takiej mieszanki zalewa się litrem wrzątku i przykrywa. Naczynie w którym tworzy się napar, dobrze jest owinąć chustą, kocem, czy choćby grubo gazetami i pozostawić tak na ok 20 minut. Przed picem można dodać miód i cytrynę.

***

Zobacz również:

Ćwiczenia mięśni wpływają na długość życia. Wystarczy nawet raz w tygodniu

Lecznicze napoje na pasożyty jelit

Czy kawa sypana jest zdrowsza od rozpuszczalnej?

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy