Problemy z Wi-Fi? Sprawdź, dlaczego nie działa internet w telefonie

Internet w telefonie to powszechna funkcjonalność, z której korzysta codziennie większość posiadaczy smartfonów. Jednak czasami można napotkać problemy, które uniemożliwiają połączenie się z siecią. To bardzo irytujące szczególnie wtedy, gdy chce się sprawdzić ważnego maila czy obejrzeć odcinek ulubionego serialu. Dowiedz się, dlaczego twój telefon nie łączy się z Wi-Fi.

Dlaczego nie działa internet w telefonie? Przyczyn może być kilka.
Dlaczego nie działa internet w telefonie? Przyczyn może być kilka.123RF/PICSEL

Dlaczego nie działa internet w telefonie? Problemem może być moduł Wi-Fi lub... wtyczka

W smartfonach z reguły istnieje możliwość automatycznego łączenia się z dostępnym Wi–Fi. Urządzenie zapamiętuje konkretną sieć i gdy tylko znajdzie się w jej zasięgu – łączy się z nią. Niestety, czasami pojawiają się problemy, które zaburzają ten proces. Dlaczego telefon nie łączy się z Wi–Fi? Możliwości jest kilka.

 Dlaczego telefon nie łączy się z Wi–Fi?
Dlaczego telefon nie łączy się z Wi–Fi?123RF/PICSEL

Pierwszą najpopularniejszą przyczyną problemu jest odłączona wtyczka od routera. Zawsze przy problemach z Wi–Fi warto w pierwszej kolejności sprawdzić gniazdko. Powód jest całkiem błahy, jednak bardzo częsty – wtyczka może się odłączyć choćby wskutek zahaczenia jej o coś (np. odkurzacz) lub z innych powodów. Rozwiązaniem problemu jest ponowne podłączenie urządzenia.

Gdy problem utrzymuje się już dłuższy czas, to możliwe, że jego źródłem jest wadliwy moduł Wi-Fi. Wówczas niezbędna może okazać się wizyta w profesjonalnym serwisie.

Dlaczego telefon nie łączy się z Wi–Fi? Powód bywa prozaiczny

Wiele osób zastanawia się, dlaczego telefon nie łączy się z Wi–Fi. Co ciekawe może dziać się to samoistnie, bez podejmowania jakichkolwiek działań ze strony użytkownika. A przynajmniej tak się może wydawać. Przyczyna nierzadko bywa prozaiczna – jest nią przypadkowe uruchomienie trybu samolotowego. Po wybraniu tej opcji telefon automatycznie rozłącza połączenie Wi–Fi oraz Bluetooth. Tryb samolotowy umożliwia korzystanie z tych funkcjonalności, jednak po jego włączeniu trzeba je uruchomić ponownie.

Kolejnym z powodów, dla których smartfon odłącza się od Wi–Fi, może być zmiana ustawień routera, takich jak np. hasło. Przy próbie automatycznego łączenia się z siecią, telefon może próbować użyć starych dostępów, które zostaną odrzucone. Wówczas rozwiązaniem okazuje się wykorzystanie nowego hasła łącząc się do danej sieci. Aby to zrobić, należy w "Ustawieniach Wi–Fi" wybrać konkretną sieć i kliknąć opcję "Zapomnij". Wtedy będzie możliwe ponowne połączenie, tym razem z prawidłowymi danymi dostępowymi.

Co blokuje Wi–Fi w telefonie? Przyczyną mogą być wirusy

Długie i bezskuteczne łączenie z siecią Wi–Fi może być spowodowane przez działalność szkodliwego oprogramowania przypadkowo pobranego na smartfona. Wówczas dostęp do Internetu nie jest całkowicie zablokowany, aczkolwiek może się tak wydawać, ponieważ wiele obciążających telefon procesów całkowicie uniemożliwia korzystanie z sieci.

Rozwiązaniem problemu będzie kompleksowe przeskanowanie urządzenia za pomocą programu antywirusowego. W skrajnych przypadkach konieczne może okazać się oddanie telefonu do specjalistycznego serwisu.

Choroba naszych czasów - wypalenie zawodowe. Dr Anna Kieszkowska-Grudny i Katarzyna Motelska u Katarzyny ZdanowiczINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}