Reklama

Przekręć klamkę okna w ten sposób. W zimie sobie za to podziękujesz

Wraz ze spadkiem temperatury w wielu domach i mieszkaniach rozpoczyna się sezon grzewczy. W tym okresie warto zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo. Pomóc może jeden prosty trik. Zimą sobie za to podziękujemy.

Kiedy temperatura za oknem niebezpiecznie zbliża się w okolice zera uruchamiamy ogrzewanie i podkręcamy moc kaloryferów. Zanim jednak to zrobimy warto wziąć sobie do serca apele strażaków oraz kominiarzy. Podstawą rozpoczęcia sezonu grzewczego powinien być dokładny przegląd stanu technicznego zarówno komina, jak i przewodów wentylacyjnych czy instalacji gazowych.

Zimą w domach czyha na nas bowiem niebezpieczeństwo. Niebezpieczny tlenek węgla, czyli czad, nie bez przyczyny nazywany jest cichym zabójcą. Zbagatelizowanie specjalistycznego przeglądu może skończyć się tragicznie.

Reklama

Zobacz również: Grzejnik syczy i szumi? To może być poważna usterka! Sprawdź, kiedy wezwać hydraulika

Tak zadbasz o bezpieczeństwo w sezonie grzewczym

Źródłem czadu są przede wszystkim piece węglowe, kominki, gazowe kotły centralnego ogrzewania oraz piecyki gazowe. Posiadając je w swoim domu lub mieszkaniu warto zastosować kilka środków bezpieczeństwa.

Pamiętajmy przede wszystkim o tym, aby nie zasłaniać kratek wentylacyjnych. Pomocna okaże się także mikro-wentylacja. Wystarczy przekręcić klamkę okna na pozycję ¼ lub ¾ w górę. Pozwoli to na delikatną cyrkulację powietrza w pomieszczeniu.

Podobne ustawienie okiennej klamki zminimalizuje również ryzyko gromadzenia się w domu wilgoci. Pamiętajmy jednak, że ustawione w ten sposób okna nie zabezpieczą mieszkania przed włamaniem. Z tego sposobu korzystajmy więc wyłącznie wtedy, kiedy jesteśmy w domu.

Zobacz również: Dlaczego grzejnik grzeje tylko do połowy? Oto najczęstsze przyczyny awarii

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: czad | okno
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy