Reklama

Reklama

Przerażająco wysoka cena polskiego bobu. To dopiero początek sezonu

Szalejąca, rekordowa inflacja razi po oczach nawet na straganach, gdzie zaczynają pojawiać się polskie owoce i warzywa. Do grona sezonowych, uwielbianych przez wszystkich warzyw dołączył właśnie bób, jednak jego cena nie zachęca do kupna.

Sezon na polskie owoce i warzywa na straganach dopiero rozkwita. Fakt, że jest to dopiero początek sprzedaży polskich jarzyn oraz galopująca inflacja sprawiają, że ceny są teraz szczególnie wysokie i nie zachęcają do kupna rodzimych warzyw i owoców.

Zobacz również: Bób: białko niemal idealne

Przerażająco drogi bób

Do wyjątkowo drogich warzyw, które pojawiły się na straganach, należy bób. Obecnie za kilogram w cenie hurtowej trzeba zapłacić około 40 zł. 

Jednak czy cena ta rzeczywiście znacząco spadnie? W kraju już teraz zmagamy się z suszą, co może doprowadzić do nieurodzaju i wyższych cen za warzywa i owoce. Na tak wysoką cenę ma również wpływ rosnących cen energii. Gdy ktoś poświęcił powierzchnię szklarniową na produkcję bobu, płaci również za energię.

Reklama

Zobacz również: "Klasa średnia cierpi na tym najbardziej". Pętla się zaciska

Cena detaliczna bobu jeszcze bardziej zwala z nóg. Za półkilogramowe opakowanie należy zapłacić nawet 32 zł, co daje ok. 60 zł za kilogram. 

Jeśli więc macie ochotę na bób, warto poczekać chwilę, aż jego cena spadnie.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: bób | cena bobu | ceny warzyw

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy