Rośliny, które pomagają utrzymać porządek w domu

Dzięki tym zielonym sprzymierzeńcom pozbędziesz się insektów, zlikwidujesz przykre zapachy i doczyścisz zabrudzone powierzchnie.

Bazylia

Jej intensywny, przyjemny dla człowieka zapach, jest nie do zniesienia dla insektów. Bazylia odstrasza przede wszystkim komary, które skutecznie potrafią uprzykrzyć letnie wieczory na tarasie. Dlatego dobrze ustawić na parapecie doniczkę z ta wonną rośliną.

Lawenda

Reklama

Tej fioletowej, intensywnie pachnącej rośliny, chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Już nasze prababcie wiedziały, że bukiecik zasuszonej lawendy, włożony do szafy, skutecznie ochroni ubrania przed apetytem moli.

Lawenda jest też doskonałym środkiem czyszczącym i dezynfekcyjnym. Kilka kropel olejku lawendowego, zmieszanych z wodą i sodą oczyszczoną, pozwoli wywabić plamy z tapicerki czy dywanu.

Liść laurowy

Zasuszony i włożony do szafy będzie działał tak samo jak lawenda, skutecznie odstraszając nieproszonych gości. Jego zapachu nie lubią również ćmy, pająki i inne insekty, można więc zasuszone liście rośliny rozłożyć w szafkach lub w spiżarni.

Eukaliptus

Kilka kropli olejku eukaliptusowego zmieszanego z wodą to mieszanka usuwająca zacieki z mydła. Glazura czy armatura wyczyszczona takim roztworem nie tylko będzie lśnić, ale również zyska przyjemny zapach. 

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje