Reklama

Rozsyp wokół roślin. Ślimaki będą je omijać szerokim łukiem

Szukasz skutecznych sposobów na pozbycie się ślimaków bez skorupy, które coraz chętniej odwiedzają twoje kwiatowe rabaty i grządki z roślinami uprawnymi? Okazuje się, że nie musisz działań zaczynać od chemicznych preparatów. Zdecydowanie bardziej ekologicznym i tańszym środkiem jest najzwyklejszy cynamon, który znajduje się w większości kuchennych szafek. By wzmocnić odstraszające właściwości przyprawy, wymieszaj ją ze sproszkowaną ostrą papryczką. Sprawdź, jak stosować tę aromatyczną kompozycję w celu wypędzenia ślimaków z ogródka.

Ślimaki w ogrodzie

Do twojego ogrodu mogą zawitać dwa rodzaje ślimaków. O ile te ze skorupą nie stanowią zbyt dużego zagrożenia i ich obecność można zignorować, o tyle ślimaki bez skorupy możesz nazwać swoim ogrodowym wrogiem numer jeden. Sam wygląd budzi obrzydzenie, ale przede wszystkim ich niszczycielska działalność jest w stanie zniweczyć wszystkie wysiłki włożone w uprawę roślin.

Rozmnażają się bardzo szybko i są wyjątkowo żarłoczne. W dodatku istnieje niewiele gatunków roślin, których ślimaki nie uznają za atrakcyjne uzupełnienie jadłospisu. Żywią się zarówno martwymi częściami roślin, jak i okazami w pełnym rozkwicie. Ślimaki niszczą pędy i liście roślin, przez co stają się one słabsze, mniej odporne na choroby i szybko marnieją.

Reklama

Cynamon na ślimaki w ogrodzie: Jak działa?

Aromat korzennej przyprawy ludziom kojarzy się bardzo przyjemnie. Chętnie dodajemy cynamon do szarlotki, słodkich naleśników i racuchów. Istnieje wiele przepisów na dania wytrawne, w których szczypta tego dodatku jest nieodzowna. Jednak cynamon na ślimaki działa drażniąco, więc warto wykorzystać tę wiedzę, by stworzyć domowy środek do walki ze szkodnikami.

Ciekawym rozwiązaniem jest dodanie do niego ostrej czerwonej papryki w proszku. Taka mieszanka wyrazistych zapachów stwarza skuteczną barierę chroniącą przed atakami ślimaków.

Sprawdź także: Rośliny, które odstraszają ślimaki. Naturalna ochrona przed szkodnikami

Jak stosować cynamon z chili na ślimaki?

Dokładną ilość potrzebnej mieszanki oceń na podstawie wielkości upraw, które chcesz ochronić przed ślimakami. Wymieszaj je w równych proporcjach, a następnie rozsyp wokół roślin. Zabieg ten największą skuteczność wykazuje w bezdeszczowe dni. Niestety, jeśli niedługo po wysypaniu przypraw na glebę miały miejsce opady, czynność będzie trzeba powtórzyć. Tym bardziej że wilgotne środowisko sprzyja aktywności ślimaków bez skorupy. 

Polecamy:

Sposób na mszyce. Trik z żółtą wstążeczką jest niezawodny

Kiedy wykonać pierwszy oprysk na ćmę bukszpanową?

Najpiękniejsze krzewy kwitnące całe lato

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy