Reklama

Reklama

Skuteczny sposób na umycie podłogi bez smug

Podłoga to jedno z tych miejsc w domu, które najczęściej ulega zabrudzeniu. Kiedy już pozbędziemy się z niej kurzu, wnoszonego na butach piasku czy błota, stajemy przed kolejnym wyzwaniem: smugami i zaciekiekami. Podpowiadamy, jak myć panele podłogowe, by były czyste i lśniące.

Jak myć podłogę, by nie powstały smugi?

Zabierając się za mycie paneli podłogowych, musimy pamiętać, że zbyt duża ilość wody i detergentów do mycia, źle wpływa na stan podłogi, gdyż może dojść nawet do odkształcenia się paneli. Dlatego, za każdym razem powinniśmy dokładnie wycisnąć mopa z nadmiaru wody. Zanim jednak przystąpimy do mycia podłogi, musimy pozbyć się z niej wszelkiego rodzaju brudu, który podczas mycia mógłby porysować nasze panele. W tym celu należy dokładnie odkurzyć całą podłogę. 

Detergentów przeznaczonych do czyszczenia podłogi nigdy nie aplikujmy bezpośrednio na panele. Płyn do mycia podłogi należy dodać do wiadra z wodą i stosować się do zalecenia producenta, kiedy mowa o ilości wlanego detergentu. Wszystko należy dokładanie wymieszać w celu efektywniejszego działania detergentu. 

Reklama

Czytaj także: Skuteczne mycie podłóg

W przypadku powstających na panelach smug doskonałym rozwiązaniem na pozbycie się ich jest dodanie do wody odrobiny octu. Dzięki temu panele nie będą matowe, pozostaną lśniące, bez zacieków, smug i plam. Wystarczy jedna szklanka octu na pięć litrów wody. Jeśli przeszkadza nam zapach octu, możemy aplikować kilka kropel olejku eterycznego. Dobrym rozwiązaniem jest również mycie podłogi ciepłą wodą z płynem do naczyń.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: podłoga

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy