Wcieranie awokado we włosy jest hitem na Instagramie, ale czy to faktycznie działa? Trycholog wyjaśnia
W świecie Instagramowych trendów pojawiła się nowa moda: wcieranie awokado we włosy. Popularny owoc, który zwykle kojarzy się z kulinariami, stał się hitem w świecie beauty. Znana trycholog i kosmetolog postanowiła jednak rozwiać wątpliwości i wyjaśnić, dlaczego ten trend nie przyniesie oczekiwanych, spektakularnych efektów.

Kolejny trend na piękne włosy opanował social media
W mediach społecznościowych możemy znaleźć ogromną liczbę przeróżnych porad, zwłaszcza jeżeli chodzi o nowinki kosmetyczne i domową pielęgnację skóry i włosów. Jak to często bywa, wiele z tych obiecujących newsów urodowych okazuje się być nieprawdą, a specjaliści muszą prostować fakty.
Awokado stało się prawdziwym hitem w świecie pielęgnacji włosów i można je spotkać w wielu domowych przepisach beauty. Ostatnio nowym trendem na Instagramie i Tik toku stało się wcieranie awokado we włosy, co rzekomo ma znacząco poprawić ich stan i przynieść spektakularne efekty.
Pamiętajmy, że treści na Instagramie często nastawione są na kliknięcia i uzyskanie dużej oglądalności, a nie przekazanie rzetelnej, fachowej wiedzy. Słynny influencer zdobył dzięki swojej nietrafionej poradzie aż 46 milionów wyświetleń - ty jednak nie daj się nabrać!
Przeczytaj koniecznie o innym popularnym micie: Trycholog ostrzega przed szkodliwym internetowym viralem: "To ściema!"
Dlaczego wcieranie awokado we włosy to kiepski pomysł?
Na fali mody na naturalne składniki w kosmetykach, wiele osób dało złapać się na ten trik. Olga Poniatowska, trycholog kliniczny i mgr kosmetologii, szeroko znana w sieci jako @towietrycholog, wyjaśnia na Instagramie dlaczego wcieranie awokado we włosy nie jest najlepszym pomysłem.
Faktycznie, awokado zawiera zdrowe tłuszcze i witaminy, dzięki czemu może nadać włosom gładkość i połysk. Jednak zaschnięty owoc bardzo ciężko zmyć. Lepiej je po prostu zjeść lub użyć oleju z awokado, żeby zadbać o włosy przed myciem - wykonać zabieg olejowania włosów.
To, na co trzeba zwrócić szczególną uwagę, to fakt, że awokado może być trudne do dokładnego spłukania z włosów, co może prowadzić do ich obciążenia i przetłuszczania się.
Ekspertka przypomina nam, że przecież trudno jest zmyć zaschnięte awokado z naczyń czy sztućców. Jeżeli zastosujemy awokado zamiast maski i będziemy trzymać je na włosach 30 minut lub nawet dłużej, ich dokładne umycie będzie nie lada wyczynem!
Nie łudźmy się, że zdrowe oleje i tłuszcze naturalnie zawarte w awokado, wchłoną się w ciągu kilku minut do wnętrza włosów. Efekty pielęgnacyjne będą ograniczone. Cudowne efekty, które prezentują influencerzy są wynikiem stosowania profesjonalnych kosmetyków na co dzień.
Dodatkowo stosowanie surowego awokado może prowadzić do podrażnień, zwłaszcza u osób z wrażliwą skórą głowy.

W jaki sposób stosować awokado, by cieszyć pięknymi włosami?
Trycholog Olga Poniatowska zaleca korzystanie z profesjonalnych produktów do pielęgnacji włosów, które zawierają ekstrakty z awokado i są specjalnie opracowane, aby dostarczać składniki odżywcze w sposób skuteczny i bezpieczny. Dzięki temu można cieszyć się korzyściami płynącymi z awokado, nie narażając włosów na potencjalne problemy.
O zastosowaniu oleju z awokado w pielęgnacji włosów przeczytasz tutaj: Dlaczego warto stosować olej z awokado na włosy?
To przypomina nam, że nie wszystko, co modne na Instagramie, jest rzeczywiście skuteczne i zdrowe. Warto zasięgnąć opinii ekspertów, zanim zdecydujemy się na eksperymentowanie z nowymi trendami beauty.