Reklama

Soda na popękane pięty? Domowy trik na piękne stopy

Pękające pięty są nieprzyjemnym problemem, który dotyczy wielu z nas. Pękanie pięt nasila się zwłaszcza zimą, gdy nosimy ciepłe i ciężkie buty, które uniemożliwiają swobodny przepływ powietrza. Jednak na ratunek przychodzi niezawodna soda, która skutecznie radzi sobie z tą nieprzyjemną dolegliwością.

Pękające stopy nie tylko powodują dyskomfort spowodowany nieestetycznym wyglądem. Mogą być również zagrożeniem dla naszego zdrowia, bowiem pęknięcia na piętach mogą prowadzić do groźnych infekcji. 

Dlaczego skóra na piętach pęka?

Skóra na piętach jest szczególnie narażona na pękanie i rogowacenie, bowiem jest znacznie twardsza od innych miejsc na naszym ciele. Właśnie dlatego warto regularnie usuwać martwy naskórek na piętach, bowiem ich pękanie wiąże się z nadmiernym rogowaceniem naskórka. W efekcie skóra stopniowo staje się coraz twardsza, tracąc odpowiednie napięcie, jędrność i elastyczność. Tym samym po pewnym czasie na jej powierzchni pojawiają się pęknięcia.

Reklama

Soda oczyszczona na pękające pięty

Choć problem pękających pięt wydaje się być dość żmudny do usunięcia, z pomocą przychodzi niezawodna soda oczyszczona. Skóra na piętach jest mniej narażona na pękanie, gdy jest odpowiednio nawilżona. Zasadowy charakter sody oczyszczonej zmiękcza twardy, suchy naskórek, co pomoże pozbyć się zrogowaciałej skóry. 

Sprawdź również: Choroby, które widać na paznokciach. Schorzenia paznokci

Jak stosować sodę oczyszczoną na stopy?

Stosowanie sody oczyszczonej do pielęgnacji stóp jest niezwykle proste. Najlepiej wykonać z niej peeling. W tym celu wystarczy połączyć dwie łyżki sody z jedną łyżką wody. Do tej mikstury można dodać również kilka kropel ulubionego olejku eterycznego. W ten sposób uzyskamy gęsty peeling, który następnie powinniśmy dokładnie wetrzeć w stopy, zwłaszcza w skórę na piętach. Miksturę tę powinniśmy trzymać przez około pięć minut, a następnie zmyć ciepłą wodą. W celu uzyskania lepszego efektu można użyć pumeksu do stóp, ponieważ po tym zabiegu zrogowacenia będą schodziły znacznie łatwiej. 

Zobacz również: 5 chorób, które objawiają się na stopach

***


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pękające pięty | popękane pięty
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy