Reklama

Śpisz nago podczas upałów? Popełniasz spory błąd!

Podczas letnich upałów każdy sposób jest dobry, by choć na chwilę poczuć się chłodniej. Wielu z nas by przetrwać upalną noc, decyduje się na spanie nago. Okazuje się jednak, że to rozwiązanie przenosi nas z przysłowiowego deszczu pod rynnę.

Podczas fali upałów unikamy noszenia nadmiernej ilości materiałów. Ubieramy się w przewiewne, lekkie rzeczy, a w nocy zdarza się nam nawet zrezygnować z założenia piżamy. Wydawać by się mogło, że to rozwiązanie sprawi, iż poczujemy się lepiej. Prawda jednak okazuje się być zupełnie inna.

Czytaj też: Jak spać, żeby się wyspać?

Dlaczego nie warto spać nago podczas upałów?

Dr Sophie Bostock, ekspertka od snu powiedziała w wywiadzie dla Women's Health Magazine, że widziała już wiele porad dotyczących schładzania się w nocy poprzez niezakładanie piżamy. Twierdzi jednak, że jest to błąd.

Reklama

Dodała również, że wybór lekkiej, bawełnianej piżamy, która pomoże usunąć pot z ciała, będzie znacznie rozsądniejszym i przyjemniejszym rozwiązaniem niż spanie nago.

Zobacz: Wpływ snu na organizm. Czym może grozić zbyt długie spanie?

Co ciekawe, powodem, dla którego śpimy gorzej podczas upałów, wcale nie jest wysoka temperatura. Jej zdaniem trudności z zasypianiem latem mamy dlatego, że wraz ze zmianą pogody częściej wychodzimy na zewnątrz i korzystamy ciepłych wieczorów w gronie znajomych, co wpływa na zmianę rutyny naszego snu i sprawia, że trudniej jest nam się wyciszyć przed położeniem się spać.

Czytaj też: Czy spać przy otwartym oknie? Taki sen może przynieść wiele korzyści

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: upały
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy