Reklama

Reklama

Sposób na tanie i proste schłodzenie mieszkania

Upały w Polsce stają się coraz bardziej uciążliwe - zwłaszcza, kiedy mowa o mieszkańcach bloków. Czy istnieje prosty i tani sposób na schłodzenie mieszkania, by podczas bardzo wysokich temperatur czuć się w nim komfortowo? Okazuje się, że tak.

Brak klimatyzacji w zamkniętych pomieszczeniach podczas upałów potrafi uprzykrzyć życie nawet największym miłośnikom żaru lejącego się z nieba. Suche powietrze, duchota i bardzo wysoka temperatura w mieszkaniu sprawiają, że odczuwamy dyskomfort i zmęczenie.

Zainstalowanie klimatyzacji w domu wiąże się ze sporymi kosztami samego urządzenia, ale i zwiększonymi nakładami finansowymi na pokrycie rachunków za zużytą energię. Dlatego przedstawiamy tańsze sposoby na ochłodzenie mieszkania podczas upałów.

Jak schłodzić mieszkanie podczas wysokich temperatur?

Koc termiczny - kupimy go w aptece za dosłownie kilka złotych. Koc mocujemy na oknie srebrną stroną na zewnątrz, co sprawi, że promienie słoneczne będą się od niego odbijać, nie powodując nagrzewania się mieszkania.

Wietrzenie mieszkania - zdecydowanie najlepiej robić to nocą i bardzo wczesnym rankiem, kiedy temperatury są najniższe. Świeże, chłodne powietrze wpuszczane przez kilka godzin do pomieszczenia sprawi, że temperatura będzie odczuwalnie niższa, a my dzięki temu zyskamy większy komfort. Warto pamiętać, że otwieranie okien podczas upalnego dnia nie jest najlepszym pomysłem. Rozgrzane powietrze wypełnia wówczas mieszkanie, przez co często w środku pomieszczenia jest cieplej niż na zewnątrz.

Reklama

Czytaj także: Śpisz nago podczas upałów? Popełniasz spory błąd

Mokre ręczniki - odpowiednio nawilżone powietrze przyniesie ulgę podczas przebywania w mieszkaniu w upalne dni. Ręczniki moczymy w bardzo zimnej wodzie, wyciskamy jej nadmiar i wieszamy na kaloryferze lub suszarce do prania.

Zobacz również: Herbata na upały

Wentylator - zdecydowanie tańsze rozwiązanie niż klimatyzacja. Nie pobiera tyle prądu, nie wymaga również napełniania specjalnymi środkami, w dodatku można go kupić za niewielkie pieniądze. Wentylator pomaga w cyrkulacji powietrza, obniżając temperaturę o kilka stopni Celsjusza. Świetnym rozwiązaniem będzie położenie pod wentylatorem pojemnika z lodem. Wówczas efekt schłodzenia będzie jeszcze lepszy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Upały | jak chłodzić mieszkanie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy