Reklama

Reklama

Sprawdzony sposób na wyczyszczenie przypalonego żelazka

Przypalone żelazko nie tylko nieestetycznie wygląda, ale może też zabrudzić, a w najgorszym przypadku zniszczyć prasowane przez nas ubrania. Każdy, komu zdarzyło się przypalić żelazko, wie, jak trudno doczyścić żelazko do odpowiedniego stanu. Poznaj trik, dzięki któremu twoje żelazko znów będzie wyglądać jak nowe.

W internecie znajdziemy wiele porad, jak zmyć brud z przypalonego żelazka. Niektórzy radzą, by używać do tego pasty do zębów, soli kuchennej, soku z cytryny, jeszcze inni stawiają na wosk z białej świecy czy mycie za pomocą popiołu. Niestety większość z tych sposobów nie działa tak, jakbyśmy tego oczekiwali.

Warto wiedzieć: Jak prać, by nie musieć prasować?

Jak wyczyścić przypalone żelazko?

Istnieje jednak metoda, dzięki której bez problemu poradzisz sobie z przypalonym żelazkiem, bez wydawania fortuny na specjalne detergenty czyszczące. Mowa o tabletce przeciwbólowej. A dokładnie o paracetamolu.

Reklama

Żeby oczyścić żelazko z brudu, który powstał wskutek przypalenia, musimy zaopatrzyć się w paracetamol w tabletkach. Żelazko nastawiamy na średnią temperaturę i ostrożnie pocieramy tabletką o płytę żelazka do momentu, aż paracetamol pod wpływem temperatury całkowicie się rozpuści. Następnie brudne miejsca przecieramy miękką i czystą ściereczką.

Czytaj także: Prasowanie bez żelazka. Ten genialny trik uratuje cię w podróży

Paracetamol zawiera w sobie dwutlenek krzemu, który pod wpływem wyżej temperatury uwalnia się z tabletki, co pomaga usunąć zabrudzenia z żelazka. Pamiętajmy, by do czyszczenia używać paracetamolu w tabletkach, a nie w kapsułkach. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: czym czyścić żelazko | żelazko

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy