Reklama

Reklama

Stylowo i wygodnie na majówkę

Na długi majowy weekend większość z nas czekała z utęsknieniem. Problematyczną kwestią związaną z wyjazdem na urlop może okazać się jednak spakowanie najpotrzebniejszych rzeczy, a zwłaszcza ubrań. Bo któż z nas lubi się pakować?

Majówka dla niektórych właśnie się rozpoczyna lub rozpocznie się już za moment. W gorączce pakowania walizek na długi weekend, warto pamiętać o kilku złotych zasadach, dzięki przestrzeganiu których podczas urlopu będziemy nie tylko modnie wyglądać, ale też nie damy się zaskoczyć zewnętrznym czynnikom. Nagła zmiana pogody, przykre skutki nadmiernej ekspozycji na słońce czy też zbyt intensywnego zwiedzania nie zepsują nam nastroju i zniechęcą do kontynuowania wypoczynku.

Pakowanie się, zwłaszcza przed dłuższym wyjazdem to dla większości z nas stresogenny proces. Rodzaj transportu ma tu niebagatelne znaczenie - w przypadku lotu samolotem, chcąc zaoszczędzić na dodatkowym płatnym bagażu ograniczamy się najczęściej do tego podręcznego. Wówczas mamy przed sobą nie lada wyzwanie, by spakować wszystkie potrzebne ubrania, ale też kosmetyki i akcesoria do skromnych rozmiarów walizki. Nie jest to jednak na szczęście niemożliwe.

Reklama

O miniaturowych pojemnikach na kosmetyki rozpisywać się nie warto - zna je i korzysta z nich w podróży każdy, kto kiedykolwiek leciał samolotem. Problematyczną kwestią bywa jednak skompletowanie samej garderoby na dłuższy wyjazd. Aby uniknąć daremnych prób dopinania w ostatniej chwili przeciążonej walizki, do której włożyłyśmy dwukrotnie więcej ubrań niż pozwalałby na to jej rozmiar, warto przemyśleć wcześniej, ile i jakiego rodzaju strojów bezwzględnie będziemy na wyjeździe potrzebować.

Dużo zależy oczywiście od miejsca destynacji. Wybierając się w góry z przyjaciółmi musimy pamiętać o zabraniu ciepłego swetra, bluzy i nieprzemakalnej kurtki, gdyż wieczory w górach wciąż mogą być chłodne. Jeśli planujemy górskie wycieczki, nie możemy zapomnieć o odpowiednim trekkingowym obuwiu - i nie chodzi bynajmniej o modne sneakersy. Nie ma bowiem nic zabawniejszego (i żałośniejszego zarazem) niż widok turystów z trudem wspinających się po stromym szlaku w trampkach. W przypadku tego rodzaju wyjazdu zamiast walizki, która sprawdza się na ogół w miejskich okolicznościach, znacznie lepiej jest zabrać wygodny plecak.

Jeśli majówkę spędzamy nad morzem, w miejsce grubych bluz i ciężkich butów możemy spakować zwiewne sukienki, szorty, klapki i topy. Warto wziąć ze sobą jednak również asekuracyjny sweterek lub cienki trencz, który nie popsuje nam pobytu nad morzem, jeśli pogoda ulegnie znacznemu pogorszeniu. Koniecznie weźmy też ze sobą niezbędne plażowe akcesoria w postaci kremu z wysokim filtrem, okularów przeciwsłonecznych, kostiumu kąpielowego i dużej pojemnej torebki typu shopper bag, która owe akcesoria bez trudu pomieści.

Majówka spędzana w mieście oznacza natomiast przede wszystkim konieczność spakowania sportowych butów, które sprawdzą się niemal w każdej sytuacji - zwłaszcza podczas wielogodzinnego zwiedzania. Równie ważne są wygodne jeansy, których wybór jest szczególnie istotny pod kątem ekonomicznego pakowania bagażu. Pasują one wszak zarówno do sportowych, jak i nieco bardziej eleganckich zestawień. Stylizację na wieczór, np. na koncert lub wyjście do knajpy uzupełnimy zaś wzorzystym topem, kurtką ramoneską i ulubionymi butami na obcasie, które też warto ze sobą mieć.

Choć większość z nas nie przepada za przedwyjazdowym kompletowaniem garderoby, ta wątpliwa przyjemność czeka niestety każdego urlopowicza. Aby uniknąć chaotycznego wrzucania do walizki mniej lub bardziej przydatnych przedmiotów, pamiętajmy, by nie pakować się na ostatnią chwilę. Stres i zapomnienie o kluczowych elementach urlopowego wyposażenia - gwarantowane... (PAP Life)

autorka: Iwona Oszmaniec

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje