Reklama

Reklama

Tak zaoszczędzisz na rachunkach. Triki Katarzyny Bosackiej

Nie jesteśmy w stanie obniżyć cen za produkty spożywcze. Możemy jednak zaoszczędzić na rachunkach za prąd. Rachunki za energię elektryczną są bowiem jednym z podstawowych wydatków w każdy domu. Dlatego też warto zastanowić się, jak zaoszczędzić bez niepotrzebnych wyrzeczeń. Katarzyna Bosacka zdradziła triki, dzięki którym w naszym portfelu zostaną nawet setki złotych.

Sposobów oszczędzania energii przy użytkowaniu urządzeń elektrycznych jest wiele. Co więcej, mądre gospodarowanie prądem jest nie tylko ekologiczne, ale również oszczędne. Mimo iż na początku może przysparzać trudności, wystarczy wypracować odpowiednie nawyki. Katarzyna Bosacka zdradziła, jak to zrobić.

Zobacz również: Stopnie alarmowe na terenie całego kraju. Co oznaczają?

Jak zaoszczędzić na prądzie?

Katarzyna Bosacka zaprosiła do siebie pana Tadeusza, eksperta w dziedzinie prądu i energii. Specjalista wyjaśnił, iż podstawą oszczędzania jest wypracowanie odpowiednich nawyków.

Reklama

Co więcej, warto postawić na LEDy. Panele LED są nie tylko energooszczędne, ale również bardziej wydajne w stosunku do żarówek. "Żarówka nie jest również tak wydajna. Będziemy ją wymieniać zdecydowanie częściej, niż lampę ze zintegrowanym panelem ledowym" - wyjaśnił ekspert.

Zobacz również: Ważna zmiana w 500 plus. Oto, co czeka rodziców 1 czerwca

Lampa włączy się wtedy, kiedy będzie faktycznie potrzebna

Dobrym rozwiązaniem, w przypadku indywidualnego, domowego użytkownika, jest zastosowanie takiego rozwiązania, jak czujnik ruchu. Niejednokrotnie zapominamy bowiem o wyłączeniu światła. Niekiedy dzieci włączają lampy, całkowicie ignorując ostrzeżenia o ich wyłączeniu. Czujnik ruchu sprawi, że światło włączy się tylko wtedy, gdy faktycznie będzie to konieczne. Później po prostu zgaśnie.

Dodatkowo, jeśli w naszej okolicy dostępnych jest kilka dostawców prądu, warto dokładnie prześledzić ich ofertę i zdecydować się na tę najkorzystniejszą.

Zobacz również: Agencja Mienia Wojskowego wyprzedaje nieruchomości. Co można kupić i w jakiej cenie?

Możemy w tym czasie grzać wodę lub piec i wyciągać energię z tych urządzeń wtedy, kiedy będzie ona faktycznie potrzebna. Co więcej, w nocy możemy ładować samochód elektryczny, nastawić pranie czy zmywarkę.

Jednym z nawyków, który warto wypracować, jest wyciąganie z gniazdek elektrycznych ładowarek do telefonów czy komputerów. Mimo iż pobierany przez nie prąd nie uszczupli mocno naszego portfela, będzie to działanie długoterminowe. Skutki zobaczymy dopiero po latach. Dodatkowo jest to działanie ekologiczne, którego należy uczyć od najmłodszych lat.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: jak zaoszczędzić prąd | Katarzyna Bosacka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy