Reklama

Ten domowy preparat to pogromca kurzu. Kosztuje grosze, a działa rewelacyjnie

Sprzątanie to jeden z tych domowych obowiązków, które mogą niekiedy frustrować. Szczególnie irytujące bywa ścieranie kurzu, bo po dwóch, trzech dniach okazuje się, że warstwa pyłu znów jest widoczna na meblach. Istnieje jednak jeden domowy specyfik, który sprawi, że kurz będzie osadzał się znacznie wolniej, a jego ścieranie będzie sprawniejsze. Tani i banalny w wykonaniu, a działa.

Kurz potrafi osadzać się na szafkach w błyskawicznym tempie. Dostępnym jest oczywiście masa preparatów, które mają temu zapobiegać, jednak bywają one dosyć drogie i nie zawsze spełniają swoją rolę. Dla tych, którzy cenią sobie sprytne i tańsze rozwiązania polecamy genialnie działający, domowy preparat do kurzu. Aby go przygotować wystarczy woda i jeden popularny produkt, który z pewnością masz w domu.

Czytaj także: Ten preparat to pogromca kurzu. Meble będą lśnić i pachnieć przed długi czas

Reklama

Jak wykonać domowy płyn przeciwko kurzowi?

Aby przygotować ten "magiczny" specyfik wystarczy wymieszać wodę oraz dowolny płyn do płukania tkanin - w proporcji 1:1. Łącząc te składniki, stworzysz preparat, który nie tylko usunie kurz z mebli na naprawdę długi czas, ale także pozostawi po sobie piękny zapach w pomieszczeniach. Płyn do płukania stworzy na meblach warstwę ochronną, do której kurz oraz brud będą znacznie wolniej się przyczepiać. Ten paten znacznie ułatwi ci świąteczne sprzątanie i sprawdzi się także do mycia listew podłogowych czy innych zakamarków.  

Zobacz też: Łączę cebulę z cukrem, a później dzieje się magia. Patent wdrażam przed świętami

Co zrobić, aby w mieszkaniu było mniej kurzu?

Oprócz regularnego sprzątania i stosowania odpowiednich, przeciwkurzowych preparatów, w celu ograniczenia irytującego pyłu na meblach dobrze pamiętać o kilku ważnych zasadach. Aby ograniczyć ilość kurz w domu czy mieszkaniu należy:

  • zadbać o odpowiednią wentylację pomieszczeń oraz regularnie je wietrzyć - nawet kilka razy dziennie, również w zimie
  • regularnie prac firany, zasłony, a także czyścić meble tapicerowane, na których gromadzi się masa kurzu
  • systematycznie odkurzać podłogi oraz dywany
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kurz | sprzątanie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy