Reklama

Reklama

"Test banknotu" ujawni felerną lodówkę. Sprawdź jak najszybciej!

Trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie bez lodówki w domu. Dzięki temu urządzeniu możemy bezpiecznie przechowywać żywność, tym samym przedłużając jej zdatność do spożycia. Jednak zdarza się i tak, że nawet niemalże nowe lodówki są nieszczelne, co może doprowadzić do szybszego psucia się jedzenia, ale i uszczuplenia naszego portfela z uwagi na większe zużycie energii.

Odpowiednia temperatura w lodówce ma ogromne znaczenie dla utrzymania świeżości artykułów spożywczych, dlatego tak ważne jest sprawdzenie, czy uszczelki na drzwiach lodówki spełniają swoją funkcję.

Zbyt stare, sparciałe lub w inny sposób uszkodzone uszczelki mogą sprawiać, że powietrze z zewnątrz dostaje się do środka urządzenia, przez co zaczyna ono intensywniej pracować celem utrzymania zakładanej temperatury. To z kolei prowadzi do zwiększenia poboru mocy i zwiększeniem wydatków na prąd, którym zasilane są lodówki.

Reklama

Jak sprawdzić szczelność lodówki?

Istnieje prosty sposób, dzięki któremu możemy sprawdzić, czy nasza lodówka utrzymuje odpowiednią szczelność. Żeby wykonać taki test, nie potrzebujemy specjalistycznych narzędzi czy wzywania fachowca, gdyż wystarczy, że zaopatrzymy się w banknot.

Zobacz również: Włóż kredę do lodówki. Ten trik warto poznać

Banknot umieszczamy między uszczelkami drzwi lodówki, zamykamy, a następnie delikatnie próbujemy go wyciągnąć. Jeśli banknot stawia opór i nie da się go wyjąć, oznacza to, że nasza lodówka jest szczelna. Test wykonujemy na całej długości drzwi lodówki. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: lodówka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy