Test na spostrzegawczość. Znajdziesz cyfrę „5” w mniej niż 10 sekund?

Joanna Leśniak

Opracowanie Joanna Leśniak

Mózg to narząd, który uwielbia ćwiczenia. Jak przeprowadzić udany trening? Doskonałym sposobem jest rozwiązywanie krzyżówek i łamigłówek. Tym razem wytęż także wzrok. W naszym teście na spostrzegawczość masz 10 sekund, by znaleźć jeden element, który nie pasuje do reszty. Czy w gąszczu liter uda ci się dostrzec cyfrę „5”?

Poradzisz sobie z testem na spostrzegawczość?
Poradzisz sobie z testem na spostrzegawczość? Joanna LeśniakArchiwum autora

Zagadka na spostrzegawczość — znajdź intruza

Po łamigłówki, krzyżówki czy sudoku wielu z nas sięga dla zabicia czasu, np. podczas podróży. Trzeba jednak pamiętać, że nie są one tylko sposobem na nudę, a mają kapitalny wpływ na ludzki umysł. Z jednej strony pomagają się zrelaksować, z drugiej aktywizują mózg, ćwiczą koncentrację i pamięć.

W ramach krótkiego treningu rozwiąż nasz test na spostrzegawczość. Masz 10 sekund, aby na obrazku znaleźć cyfrę "5". Czy ci się uda? Do dzieła!

Pamiętaj, że liczy się czas
Pamiętaj, że liczy się czasJoanna LeśniakArchiwum autora

Rozwiązanie zagadki może cię zaskoczyć

Poszukiwania były owocne i szybko udało ci się namierzyć wskazaną cyfrę? A może twoje oczy spłatały ci figla i wydaje ci się, że na ilustracji widoczne są wyłącznie litery? Niezależnie od tego, czy spostrzegawczość jest twoją mocną stroną, zachęcamy do tego typu treningów. Nie zajmują dużo czasu, a z całą pewnością są dużo bardziej wartościowe niż bezrefleksyjne scrollowanie telefonu albo przesiadywanie przed monitorem komputera. Poniżej zamieszczamy rozwiązanie naszego testu.

Udało ci się znaleźć rozwiązanie w mniej niż 10 sekund?
Udało ci się znaleźć rozwiązanie w mniej niż 10 sekund?Joanna LeśniakArchiwum autora

Ćwiczenia dla mózgu

Tego rodzaju zagadki nie tylko ćwiczą spostrzegawczość, ale stanowią też znakomity trening pamięci. Pomagają zapobiegać niektórym chorobom neurologicznym, w tym demencji, przez co wspierają działanie mózgu na pełnych obrotach nawet w podeszłym wieku.

Ćwiczenia to jednak nie wszystko. Ważne dla mózgu są także sen i aktywność fizyczna. Nie doprowadzaj do odwodnienia organizmu, a o tej zasadzie pamiętaj nie tylko podczas największych upałów. Kluczową rolę w dobrej kondycji mózgu odgrywa także dieta. Unikaj żywności o wysokim stopniu przetworzenia, a do jadłospisu wprowadzaj dużą ilość owoców, warzyw, orzechów, ryb i oliwy z oliwek.

Polecamy:

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas