Reklama

Banalna zagadka z podstawówki podzieliła internautów. Znasz odpowiedź?

Regularne ćwiczenie umysłu poprzez rozwiązywanie zagadek logicznych może przynieść wiele korzyści oraz pomóc w zachowaniu lepszej sprawności poznawczej. To właśnie dlatego łamigłówki i zagadki logiczne zyskują tak dużą popularność - wymagają zdolności logicznego i analitycznego myślenia, a jednocześnie sprzyjają rozwojowi tych umiejętności u ludzi w różnym wieku. Czy jesteś gotowy, by podjąć wyzwanie i spróbować swoich sił w tej na pierwszy rzut oka łatwej zagadce ze szkoły podstawowej? Wydaje się prosta, ale tylko 15% osób, znajduje poprawne rozwiązanie.

Zagadki logiczne i łamigłówki zyskują na popularności nie tylko z powodu ich rozrywkowego charakteru. Te wyzwania doskonale ćwiczą nasz mózg, przyspieszając jego reakcje i sprawność, a rozwiązująca je osoba staje się bardziej inteligentna. Prezentowana przez nas zagadka to jedno z tych zadań, które zdobyły status kultowych i stały się hitem w internecie. Chociaż na pierwszy rzut oka może wydawać się prosta, to już po chwili działania okazuje się, że znalezienie poprawnego wyniku może przysporzyć znacznie więcej trudu.

Zobacz także:  Ta podstawowa zagadka dla Internetu. Mniej niż 30% zna odpowiedź

Reklama

Wielu robi błąd w tym samym momencie. Prosta zagadka matematyczna podzieliła internet

Istotną umiejętnością w rozwiązaniu tej zagadki matematycznej jest znajomość reguły, którą poznajemy w czwartej klasie szkoły podstawowej podczas lekcji matematyki. Chodzi o kolejność wykonywania działań matematycznych. Zgodnie z tą zasadą, najpierw rozwiązujemy działania w nawiasach, potem wykonujemy mnożenie lub dzielenie, a na końcu dodawanie lub odejmowanie. Teraz, mając już świadomość tej matematycznej zasady, możemy zastanowić się nad poprawną odpowiedzią na tę zagadkę. Najpierw wykonajmy więc działanie w nawiasie:

 60:5(7-5)= 60:5(2),

Następnie działanie zgodnie z zasadą od lewej do prawej: 12(2),

W ostatniej kolejności mnożenie: 12x2=24

Oznacza to, że poprawną odpowiedzią na zagadkę jest liczba 24. 

Internauci sprzeczają się między dwoma wynikami - 24 i 6 . Jednak pod uwagę kolejność wykonywania działań, okazuje się, że to liczba 24 jest jedyną poprawną odpowiedzią na tę zagadkę. Jeśli otrzymałeś inny wynik, spróbuj przeczytać przytoczoną regułę jeszcze raz i wykonaj działanie ponownie.

Zobacz także:  Zagadka matematyczna, która wyróżnia internet. Obliczysz w pamięci?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zagadka matematyczna | test na inteligencję | IQ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy