Reklama

Reklama

Tych rzeczy nigdy nie rób przed seksem

Utrzymanie wysokiego poziomu libido wymaga prowadzenia higienicznego trybu życia, regularnej aktywności fizycznej, ale i uwagi co do czynności, które przed miłosnym uniesieniem najlepiej odłożyć na bok.

Nie przesadzaj z afrodyzjakiem

Owoce morza, truskawki czy czekolada uchodzą za naturalne afrodyzjaki, ale przez łóżkowymi igraszkami lepiej trzymać się zasady - co za dużo, to niezdrowo. Spożycie zbyt dużej ilości wyżej wymienionych produktów może znacząco obniżyć ochotę na seks. Zjedzenie zbyt wielu kostek czekolady sprawia, że we krwi wzrasta poziom cukru, co może wywołać zmęczenie i senność.

Zobacz także: Korzyści z uprawiania seksu. Jak często powinniśmy współżyć?

Reklama

Tego unikaj jak ognia

Zaleca się również unikania żucia miętowych gum oraz preparatów odświeżających oddech na bazie mięty pieprzowej. W ich składzie znajduje się mentol, który obniża poziom testosteronu. Do listy produktów, które nie sprzyjają pożądaniu, zaliczyć trzeba także alkohol i papierosy. Napoje wysokoprocentowe mogą doprowadzić do problemów z erekcją, zaś nieprzyjemny zapach z ust po papierosie jest naturalnym odstraszaczem, czego nikomu chyba tłumaczyć nie trzeba.

Warto wiedzieć: Płacz po seksie. To zjawisko częstsze niż myślisz!

Stres pozbawi cię seksu

Jeśli planujesz zbliżenie fizyczne, postaraj się nie myśleć o rzeczach, które zaprzątają ci głowę. Zrelaksuj się, oczyść głowę ze zbędnych myśli i przestań się denerwować. Naukowcy udowodnili, że stres ma fatalny wpływ nie tylko na nasze zdrowie, ale i na libido. Jeśli jesteś zestresowany na co dzień, możesz nie mieć ochoty na seks nawet przez kilka miesięcy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: seks | libido

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy