Reklama

Ustaw tak doniczkę, a palma areka będzie zachwycać swoimi bujnymi liśćmi

Każdy miłośnik dbania o rośliny w domowym zakątku pragnie, aby rosły one szybko i cieszyły nasze oko swoją zielenią. Wyjątkowo wdzięczną rośliną doniczkową jest palma areka, którą można dostać w wielu popularnych sklepach. Jest jeden prosty sposób, dzięki któremu będzie jeszcze bardziej zachwycać swoimi bujnymi liśćmi i odwdzięczy się, rosnąc jak na drożdżach.

Palma areka to roślina, która zdobi wiele polskich mieszkań. Łatwo dostać ją w popularnych sklepach i nie jest trudna w uprawie, za to odwdzięcza się bujnymi, zielonymi liśćmi. Ta elegancka roślina, która pasuje do każdego rodzaju wnętrza, może rosnąć jeszcze szybciej i bardziej obficie. Co trzeba zrobić, aby jeszcze bardziej cieszyła oko?

Zobacz również: Zazwyczaj wyrzucasz do kosza. To lek dla usychającej draceny

Palma areka: Jak dbać o tę roślinę?

Dypsis lutescens, czyli palma areka nie jest zbyt wymagającym gatunkiem, ale pod warunkiem, że dostarczymy mu odpowiednich warunków do rozwoju. Należy pamiętać przede wszystkim o tym, że jest to roślina, która uwielbia stać w miejscu z dużą ilością rozproszonego światła. Wówczas jej liście pięknie się zielenią i rosną znacznie szybciej. Ta palma lubi tropikalny klimat, dlatego najbardziej odpowiednia temperatura dla niej to około 18-24 st. Celsjusza.

Reklama

Nie należy zapominać również o odpowiednim nawodnieniu palmy areka. Ta roślina lubi wilgotne podłoże dlatego, gdy tylko ziemia zrobi się sucha, należy podlać ją odwapnioną wodą.

Palma areka: Co zrobić, aby rosła jeszcze szybciej?

Elementem, który pomoże nam w pielęgnacji palmy, jest częste zraszanie rośliny wodą. Jest to ważne zwłaszcza zimą, gdy powietrze w domu potrafi być naprawdę suche. Zwykle należy robić to, co 2-3 dni, jednak w okresie grzewczym warto zwiększyć częstotliwość tego zabiegu i wykonywać go co nawet codziennie. Jednak możesz znacznie usprawnić ten proces, odejmując sobie pracy. Wystarczy tylko odpowiednio ustawić donicę.

W tym celu należy użyć dowolną podstawkę i nasypać do niej keramzytu. Następnie do podstawki trzeba wlać wodę i ustawić na niej donicę z rośliną. Takie ustawienie sprawi, że woda będzie stale parować, nawilżając powietrze wokół palmy areki. Dzięki temu jej liście będą pięknie zielone, a roślina zacznie rosnąć jak na drożdżach.

***

Zobacz również: To jeden z najzdrowszych kwiatów do sypialni. Hit PRL wraca do łask

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: palma areka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy