Reklama

Włóż do piekarnika i "zagotuj". Tłuszcz ze ścianek dosłownie znika w oczach!

Czyszczenie piekarnika nie należy do najłatwiejszych i najprzyjemniejszych czynności domowych. Przypalony tłuszcz w środku urządzenia jest trudny do usunięcia, przez co wiele osób zachodzi w głowę, jak w prosty i szybki sposób można się z nim uporać. Wystarczy sięgnąć po jeden preparat, który wykazuje niezwykłe właściwości czyszczące.

Brudny piekarnik może sporo mówić o jego właścicielu. Jeśli urządzenie nie jest regularnie czyszczone, szybko pokrywa się przypalonym tłuszczem, to z kolei jest nieestetyczne, ale może również negatywnie wpływać na nasze zdrowie.

Kiedy już podejmiemy decyzję o umyciu piekarnika, szybko przekonujemy się, przed jak trudnym zadaniem stajemy. Wielomiesięczny, a w ekstremalnych przypadkach wieloletni brud, który przywiera do wielu elementów piekarnika może okazać się przeszkodą nie do pokonania - zwłaszcza, jeśli do jego usunięcia używamy nieodpowiednich metod i środków.

Reklama

Czytaj także: Jak zrobić domowe tabletki do zmywarki?

Żeby dokładnie i szybko wyczyścić piekarnik wcale nie musimy wydawać wielu pieniędzy na specjalne detergenty usuwające tłuszcz. Wystarczy, że sięgniemy po tabletki do zmywarki, dzięki którym nasz piekarnik znowu będzie wyglądał jak nowy.

Jak wyczyścić piekarnik za pomocą tabletki do zmywarki?

Pierwszym krokiem jest rozgrzanie piekarnika do 100°C. W naczyniu żaroodpornym umieszczamy tabletkę do zmywarki i całość zalewamy gorącą wodą, tak, by górna część tabletki stanowiła maksymalny poziom wody.

Naczynie wkładamy do rozgrzanego piekarnika i zostawiamy na około dwie godziny. Po tym czasie wyjmujemy naczynie i zwilżoną w ciepłej wodzie gąbką dokładnie czyścimy środek piekarnika. Na koniec dokładnie wycieramy wszystkie elementy, na których mogły osadzić się pozostałości po tabletce do zmywarki. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: mycie piekarnika
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy