Reklama

Wymieszaj trzy składniki. Opiekacz będzie lśnić jak nowy

Przypalone resztki na opiekaczu i gofrownicy to dla wielu istna zmora. W grę wchodzi jedynie delikatne czyszczenie, które nie zawsze przynosi zamierzony efekt. Okazuje się, że można to jednak zrobić szybko, skutecznie i do tego bez uszczerbku na teflonowej powierzchni. Wystarczy prosta mieszanka ze składników, które znajdują się niemal w każdej kuchni. Oto co trzeba zrobić.

Jak skutecznie wyczyścić opiekacz do kanapek?

Każde użycie opiekacza i gofrownicy wiąże się zabrudzeniami powstałymi w wyniku przypalenia m.in. resztek sera czy też ciasta. Należy pozbywać się ich natychmiastowo. Wbrew pozorom nie jest to łatwe zadanie, ponieważ podczas czyszczenia należy uważać, by nie uszkodzić teflonowej powierzchni

Jak się okazuje, istnieje prosty sposób na wyczyszczenie opiekacza i gofrownicy. Podzieliła się nim TikTokerka, która w sieci posługuje się nazwą "wygodnie_z_basią". Barbara Orzyłowska regularnie dzieli się z internautami poradami dotyczącymi domowych porządków, a ta dotycząca opiekaczy spotkała się ze sporym odzewem użytkowników TikToka.

Zobacz także: Viralowy trik na domycie spodu garnka i patelni. Wystarczą dwa składniki

Reklama

Jak wyczyścić toster z zaschniętego sera?

TikTokerka nagrała krótki film, na którym dokładnie pokazała, jak szybko i skutecznie wyczyścić brudne urządzenia. Już na wstępnie zaznaczyła, że teflon nie powinien być w takiej sytuacji potraktowany drucianą szczotką

By opiekacz i gofrownica lśniły jak nowe, wystarczy przygotować prostą mieszankę z trzech składników - mąki ziemniaczanej, sody oczyszczonej i wody. Następnie płynną masę trzeba wylać na rozgrzany ruszt i zapiekać przez pięć minut. 

Po tym czasie zastygniętą masę należy zdjąć. Z łatwością odchodzi od rusztu, a wraz z nią wszelkie przypalone resztki. Ostatnim krokiem jest przetarcie opiekacza lub gofrownicy ręcznikiem papierowym i gotowe. 

Zobacz także: Rozsyp na kostce brukowej. Trudne plamy nie będą miały do niej dostępu

Porada TikTokerki wzbudziła zainteresowanie internautów. Wielu przyznało, że nigdy nie słyszało o tym sposobie i na pewno go wypróbuje. W komentarzach pojawiły się również podpowiedzi od innych osób. "Ja kładę mokry ręcznik papierowy, zamykam na parę sekund, wycieram i efekt taki sam jak na filmie", "Ja piekę na papierze do pieczenia, nic nie trzeba potem myć" - pisali użytkownicy TikToka. 

***


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy