Wysusz ubranie w zwykłej pralce. W każdej jest to możliwe!

Suszenie prania staje się sporym kłopotem zwłaszcza jesienią i zimą. Nie możemy pozwolić sobie na wyniesienie mokrych rzeczy do ogrodu czy na balkon, więc wilgotne ubrania zalegają w mieszkaniach całymi dniami. Nie jest to ani wygodne, ani zdrowe. Tymczasem możemy uporać się z tym problemem w bardzo prosty sposób i wcale nie mamy na myśli inwestowania w automatyczne suszarki. Jak szybko wysuszyć pranie? Wykorzystaj trik z ręcznikiem.

Poznaj sposób na błyskawiczne wysuszenie prania w domu
Poznaj sposób na błyskawiczne wysuszenie prania w domu123RF/PICSEL

Suszenie prania w domu może być niebezpieczne

Nie każdy dysponuje ogrodem, tarasem czy balkonem. Mało kto może sobie pozwolić również na wygospodarowanie w mieszkaniu osobnego pomieszczenia, które będzie pełnić funkcję dobrze ogrzewanej i wentylowanej suszarni. Niestety, suszenie prania w mieszkaniu może mieć negatywne konsekwencje.

Na nieprzyjemne dolegliwości szczególnie narażeni są alergicy i osoby skarżące się na problemy na tle układu oddechowego. Sam zapach proszku albo płynu do płukania w zamkniętym pomieszczeniu może działać drażniąco. Dodatkowo mokre ubrania podnoszą nadmiernie wilgotność powietrza, stwarzając dogodne warunki do rozwoju pleśni i roztoczy. Katar sienny, kaszel, astma to tylko część najczęściej występujących dolegliwości.

Jak szybko wysuszyć pranie? Ten trik musisz znać

Podczas najróżniejszych domowych czynności często okazuje się, że najprostsze rozwiązania są najlepsze. Do grona tego typu patentów możesz włączyć trik na przyspieszenie suszenia prania. Jak to działa?

Do bębna wypełnionego mokrym praniem do połowy włóż duży ręcznik. Włącz program wirowania dopasowany do materiałów, które znajdują się w pralce. Na tym kończy się twoja praca! Ręcznik wchłonie nadmiar wilgoci, dzięki czemu z urządzenia wyjmiesz niemal suche pranie. Oczywiście, może się okazać, że nie będzie wysuszone do końca, ale nawet w takim wariancie znacząco skrócisz czas suszenia w przestrzeni domowej.

Dzięki temu trikowi ubrania będą suche i świeże
Dzięki temu trikowi ubrania będą suche i świeże123RF/PICSEL

Wystrzegaj się tych błędów

Zawsze warto przypomnieć sobie podstawowe zasady postępowania z praniem, by uniknąć zniszczenia ubrań i nie doprowadzać do szybszej eksploatacji sprzętu.

  • Sprawdzaj na metkach zalecenia producentów odzieży i innych tkanin, by dobrać optymalny program i temperaturę.
  • Zwracaj uwagę na proporcje detergentów, których używasz. Ich nadmierna ilość może doprowadzić do tego, że nie wypłuczą się z tkanin w pełni. To osłabia włókna, ale może być też powodem swędzącej skóry czy wysypki. Bywa, że zbyt mocny zapach też działa drażniąco.
  • Po skończonym praniu i odwirowaniu od razu wyjmij rzeczy z bębna. Inaczej pojawi się na nich zapach stęchlizny, a taki nawyk przyczyni się też do występowania pleśni w pralce.

Polecamy:

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas